Скопје Инфо

По информациите дека жителите на градовите во Македонија дишат најзагаден воздух во Европа, невладините организации бараат итно спроведување на мерки насочени ...
сите 84 | | | веќе видена

Владата ги усови нацрт амандмани на Уставот на Република Македонија согласно на Договорот од Преспа и согласно заклучоците на Парламентот на РМ. Низ инклузивен ...
сите 307 | | | веќе видена

Оваа пролет градоначалникот на град Скопје Петре Шилегов ја стопираше изградбата на Луна Паркот, место кое некогаш беше омилено за децата. Дали оваа место ќе ...
сите 12 | | | веќе видена

Ви се случуваат работи кои не ви се по воља. Слушате коментари кои Ве допираат, Ве вознемируваат. Не се согласувате со некои ситуации, а морате да работите ...
сите 2 | | | веќе видена

Денес еден од старите автобуси на ЈСП се запали во центарот на Скопје. Градоначалникот на Скопје, Петра Шилегов, ги става животите на граѓаните во опасност. Во ...
сите 18 | | | веќе видена

Клупите во паркот „Жена“ во Скопје ќе се заваруваат за да не ги земе некој, а чувари од „Паркови и зеленило“ во иднина ќе пријавуваат доколку видат некој да ...
сите 2 | | | веќе видена

Агенцијата за храна и ветеринарство донесе решение за спроведување попис и идентификација на приемчиви животни на болеста Африканска чума кај свињите, со што ...
сите 39 | | | веќе видена

Во Музејот на град Скопје, вечерва (2 ноември), со почеток во 19 часот ќе биде отворена изложбата насловена „Везилка-девојка спремна за мажење“. Преку богатата ...
сите 10 | | | веќе видена

Вакцинацијата против сезонски грип ќе почне на 5 ноември (понеделник) во центрите за јавно здравје низ државата. Годинава првпат вакцинацијата ќе биде ...
сите 91 | | | веќе видена

Дирекцијата за заштита и спасување (ДЗС) вработува четворица пилоти, раководител на oдделение за специјализирани услуги со воздухоплови и двајца воздухопловни ...
сите 14 | | | веќе видена

Изутринава на булеварот Илинден во Скопје се случи сообраќајна несреќа меѓу мотоцикл и автомобил, објавува Алсат-М. Булеварот е затворен за сообраќај па ...
сите 105 | | | веќе видена

next