Скопје Инфо

Работна група ќе решава како да продолжи стопанисувањето со „Македонско село“. Одлуката за формирањето на работната група ја донела Владата на редовната ...
сите 7 | | | веќе видена

Внукот на македонската поп-икона, Тоше Проески, Кристијан Ристески ја објави целосната верзија на неговата најнова песна „We are blood“. Кристијан песната ...
сите 66 | | | веќе видена

Сите поранешни војници на Ослободителната народна армија, кои се жители на општина Сарај, се ослободени од комуналните давачки на ЈКП “Сарај”, во општина ...
сите 21 | | | веќе видена

Вкупно 3060 кубни метри отпад биле расчистени од екипите на ЈП „Комунална хигиена“- Скопје во период од една година, односно од октомври 2017 до октомври 2018, ...
сите 8 | | | веќе видена

Две лица вработени како обезбедувачи биле нападнати вчера во Скопје. Првиот случај е пријавен вчера во 21:00 часот кога во близина на угостителски објект на ...
сите 127 | | | веќе видена

Реа се шири од шахтите на плоштадот “Македонија” кој е најпосетуваното место на странските туристи кои го посетуваат Скопје. За градскиот татко, Петре Шилегов, ...
сите 16 | | | веќе видена

Понекогаш е навистина тешко да видиме дека Универзумот ни праќа пораки. Понекогаш сме нетрпеливи одеднаш да добиеме сѐ што сакаме, но тоа не е толку ...
сите 21 | | | веќе видена

За разлика од други држави во Европа, каде што главни пороци на младите се цигари и алкохол, кај нас младите на 15 и 16 години користат средства за смирување ...
сите 7 | | | веќе видена

Познавате ли личност чии одговори и коментари се соодветни за секоја ситуација, дури и кога таа личност е под огромен стрес или притисок? Тоа е веројатно ...
сите 4 | | | веќе видена

next