Скопје Инфо

Осум од десет родители во Македонија применуваат насилни методи за да ги дисциплинираат своите деца, без разлика дали станува збор за физичко или психолошко ...
сите 35 | | | веќе видена

Цената на суровата нафта на светските берзи се спушти на најниското ниво во последните три месеци. Утрово, барел нафта на берзата во Лондон, се продава за 72,5 ...
сите 54 | | | веќе видена

Од вторник, 6 ноември до недела, 11 ноември, во Кинотека на Македонија ќе се одржи Недела на современиот дански филм. Недела на современ дански филм, 6 ноември ...
сите 14 | | | веќе видена

„Работам во една приватна фирма каде земам 200 евра плата. Две деца во училиште, сопругот во моментот не работи. Кој може да опстане со 200 евра? Во Скопје со ...
сите 2 | | | веќе видена

Во тек се зимските слави. Со славата Петковден, започнаа славењата, но како оди времето напред, така тие почнаа да ја губат смислата, па затоа црквата ...
сите 9 | | | веќе видена

Сончево, суво и топло време прогнозираат светски метролошки сервиси за Скопје до крајот на оваа година. Првиот снег ќе падне на почетокот на 2019 година. Во ...
сите 170 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) регулира, контролира и мониторира бизнис од 2,5 милијарди евра на годишно ниво, но нема никакво влијание врз ...
сите 44 | | | веќе видена

Во изминатите денови загаденоста на воздухот со присуството на штетни честички беше неколку пати над дозволената граници, а таа состојба ќе се задржи во текот ...
сите 44 | | | веќе видена

-И после некој ќе ми каже, па зошто трпите, зошто не барате друга работа, зошто не го пријавите. Јас сменив три фирми оваа година, чевларски, бидејќи тоа имам ...
сите 5 | | | веќе видена

На протестот за похуман третман за бездомните кучиња, некои од присутните ги споделија сведоштвата зошто решил да вдомат бездомни миленици. Дејана Стојковиќ се ...
сите 7 | | | веќе видена

Граѓаните од Нерези и Тафталиџе 2 од Карпош добија уште едно еколошко катче, детски парк и урбан сквер, по повод Денот на општината. -Решивме овој пат, ...
сите 40 | | | веќе видена

Две лица се здобиле со повреди во железничка несреќа која се случила вчера околу 10:15 часот во село Свиларе. Од полицијата информираат дека на патниот премин ...
сите 186 | | | веќе видена

next