Либертас

Американскиот федерален судија и нареди на Белата куќа веднаш да ја обнови акредитацијата на новинарот на Си-Ен-Ен, Џим Акоста . Акредитацијата на Акоста му ...
сите 61 | | | веќе видена

Огромно зимско невреме го погоди источниот дел на САД, при што загинаа најмалку осум лица. Мешавина на дожд, снег и мраз вчера остави пустош од југот до до ...
сите 18 | | | веќе видена

Новинарската екипа на 1ТВ, на Универзитетот во Будимпешта разговараше со професори по право за пријателството меѓу Никола Груевски и Виктор Орбан и за нивните ...
сите 29 | | | веќе видена

Грчката православна црква соопшти дека сака свештениците да останат државни службеници откако одби некои од владините предлози за промена на платниот систем за ...
сите 16 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во интервју за „360 степени“ најави можни корекции на нацрт-амандманите на Уставот предложени од Владата. По реакциите на дел од партиите ...
сите 137 | | | веќе видена

Од кабинетот на унгарскиот премиер Виктор Орбан реагираат дека ниту унгарската држава, ниту унгарските власти му помогнале на Никола Груевски. Спротивно на ...
сите 99 | | | веќе видена

Основниот суд 1 не може поинаку да го разбере освен како обид за директно мешање во независноста на судот барањето на Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов ...
сите 31 | | | веќе видена

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија e згрозен од содржината на јавно објавеното решение за притвор на лицето Кирил Божиновски, каде се цитира ...
сите 316 | | | веќе видена

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 316 | | | веќе видена

– Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан, прв пат по бегството на поранешниот македонски премиер Никола Грувески, се огласи на Твитер, порачувајќи дека ...
сите 21 | | | веќе видена

Европа со порака до вклучените во бегството на екс премиерот Никола Груевски. Гласноговорникот на Европската Комисија Маја Коцијанчиќ рече дека очекуваат сите ...
сите 37 | | | веќе видена

И стражувачка група „Белингкат“ и руската интернет-страница „Инсајдер“ тврдат дека руското разузнавање се инфилтрирало во компјутерската инфраструктура на ...
сите 13 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Тетово во целина останува на наводите дадени во обвинението против обвинетиот лекар-гинеколог за кого Основниот суд Тетово ...
сите 28 | | | веќе видена

Најпознатиот албански адвокат и политички аналитичар Спартак Ндјела изјави дека во бегството на поранешниот македонски премиер Никола Груевски е замешан ...
сите 51 | | | веќе видена

Со намалување на данокот на додадена вредност за испорачана топлинска енергија од 18 на 5 отсто, Министерството за животна средина и Владата планираат да ...
сите 35 | | | веќе видена

Медицинска сестра во Италија е осомничена дека ги убила своите две деца, момче од седум и девојче од девет години, со смртоносна инјекција, по што си го одзела ...
сите 14 | | | веќе видена

next