Либертас

Соопштение на Министерството за здравство: Став на Министерството за здравство е дека специјалистот гинеколог има обврска да ја советува пациентката за прекин ...
сите 18 | | | веќе видена

Ние имаме втора шанса да си направиме вистинска, средена држава. И мораме да направиме се што можеме оваа втора шанса да ја искористиме. Ако не се отворат овие ...
сите 487 | | | веќе видена

-Добар состанок со премиерот Зоран Заев во Скопје денес. Земјата постигна голем напредок во работата на станувањето членка во НАТО – напиша на својот фејсбук ...
сите 414 | | | веќе видена

За вчерашната средба во Њујорк, за текот на преговорите и за презентираните предлози од медијаторот Нимиц, министерот за надворешни работи на Грција, Никос ...
сите 70 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска ја поддржа кампањата # СегаКажувам : Министерството за труд и социјална политика ја поддржува ...
сите 23 | | | веќе видена

Како претседател на Република Македонија, како и до сега, ќе продолжам да соработувам со Владата и ќе ги поддржувам суштинските европски реформи кои ќе ...
сите 40 | | | веќе видена

Портпаролот на грчката Влада, Димитрис Цанакопулос информираше дека официјална Атина ќе стори сé за да се реши спорот без да се загрозат грчките националните ...
сите 487 | | | веќе видена

Бугарскиот парламент денеска едногласно го ратификуваше Договорот за добрососедство со Македонија. И пратениците од власта и пратениците од опозцијата гласаа ...
сите 314 | | | веќе видена

Обраќањето на Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг и пораките што ги испрати се јасен сигнал дека сме на вистинскиот пат, изјави координаторот на ...
сите 414 | | | веќе видена

Вицепремиерот Бујар Османи денеска искажувајќи посветеност и одлучност на Владата за решавање на спорот за името, не сакаше да дава коментари за последниот ...
сите 487 | | | веќе видена

Непознати сторители испишале кукасти крстови на споменикот на „Крал Марко“ во центарот на Прилеп. Од прилепската локална самоуправа информираат дека тоа се ...
сите 19 | | | веќе видена

Бугарската Влада денеска го усвои Меморандумот меѓу владите на Македонија и Бугарија за намалување на меѓународните тарифи за роаминг во телекомуникациските ...
сите 38 | | | веќе видена

next