Либертас

Националниот координатор за НАТО Стево Пендаровски заедно со пратеникот на СДСМ и дел од коалицијата Заедно за европска Македонија Диме Велковски беше во ...
сите 24 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, преку обраќање на својот профил на Фејсбук, апелираше на бојкот на референдумот, кој ќе се одржи во ...
сите 16 | | | веќе видена

Албанската Влада издаде еврообврзница на меѓународниот пазар со што ќе ја задолжи државата за 500 милиони евра. Јавното наддавање ќе се одржи идната недела, а ...
сите 17 | | | веќе видена

Судењата можеби се чини дека траат предолго, но во месец септември само шест рочишта се закажани, а со оглед на обемноста на предметот и доказниот материјал ...
сите 66 | | | веќе видена

Кабинетот на косовскиот претседател Хашим Тачи информира денеска за неговата средба во Њујорк, каде што се одржува Генералното собрание на Обединетите нации, ...
сите 155 | | | веќе видена

Две нови специјално модулирани возила, соодветно опремени и климатизирани за интерклинички транспорт на пациенти во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во ...
сите 10 | | | веќе видена

next