Либертас

Американскиот државен секретар, Рекс Тилерсон, го засили притисокот на САД врз Пакистан , во врска со веќе регистрираната поддршка што властите во Исламабад им ...
сите 71 | | | веќе видена

СДСМ е целосно подготвена за убедлива победа на претстојните локални избори, оцени претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев на вчерашниот Централниот одбор ...
сите 21 | | | веќе видена

Согласно законската обврска и Одлуката за условите за добивање право за користење место за истакнување на изборни плакати, Градот Скопје поставува паноа за ...
сите 26 | | | веќе видена

Обезглавеното женско тело било пронајдено во заливот кај Копенхаген, каде данската полиција трагала по шведската новинарка Ким Вал, чиешто исчезнување во ...
сите 33 | | | веќе видена

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун наредил да се зголеми производството на боеви глави за балистички ракети и ракетни мотори со тврдо гориво. Тензиите околу ...
сите 160 | | | веќе видена

Премиерот на Македонија, Зоран Заев во изјава за српски „Блиц“ изјави дека без никакви предвремено донесени заклучоци го поддржува повикот од Белград за ...
сите 580 | | | веќе видена

Прислушувањето на странски дипломати, во чии редови без исклучок има и разузнавачи, според Законот за следење на комуникации се врши на барање на министрите за ...
сите 103 | | | веќе видена

Македонскиот премиер Зоран Заев и српскиот претседател Александар Вучиќ денеска треба телефонски да разговараат за последните случувања во односите меѓу ...
сите 580 | | | веќе видена

Мароканските власти уапсиле две лица, осомничени за врски со извршителите на терористичкиот напад во Барселона, во кој беа убиени 13 лица, пренесоа британските ...
сите 141 | | | веќе видена

Ако треба ќе ја затвориме Владата, но ќе го изградиме ѕидот на границата со Мексико, изјави американскиот претседател Доналд Трамп на митингот во конгресниот ...
сите 110 | | | веќе видена

Претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски, не се откажува од идејата за расправа по рефератот дали бомбите на опозицијата може да се користат како ...
сите 20 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во интервју за РТС потврди дека агентот на српските тајни служби Горан Живаљевиќ на 27 април бил присутен во ...
сите 103 | | | веќе видена

„Неспособноста и криминалното работење на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ по чиишто криминални стапки тргнаа и дел од градоначалниците од редовите на оваа партија ...
сите 202 | | | веќе видена

Врз градоначалниците на Прилеп и Кавадарци е извршена политичка хајка од страна на СДСМ, обвини денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски. – Живееме во ...
сите 8 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Карпош, Стевче Јакимовски ги посочи граѓаните како виновнци што не ги интересирало што предвидуваат деталните урбанистички планови ...
сите 23 | | | веќе видена

Со нетрпение го очекуваме грчкиот министер за надворешни работи Коѕиас идниот четврток. Овие денови зближено ќе соработуваме во однос на агендата и во однос на ...
сите 99 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија на денешната седница едногласно ја прифатила Информацијата за потребата од изготвување Национална стратегија за соработка со ...
сите 52 | | | веќе видена

Владата на денешната 24-та седница ја усвои мерката од Планот 3-6-9 која се однесува на стопирање на владините реклами на комерцијалните радиодифузери и ...
сите 36 | | | веќе видена

next