Либертас

„Врз основа на стратешкото партнерство и нераскинливо пријателство односите меѓу Србија и Русија достигнуваат нови дострели“, оценија денеска српскиот ...
сите 67 | | | веќе видена

Турските обвинители денеска издадоа наредби за апсење на 222 војници што служат низ целата земја и во турскиот дел на Кипар, под сомнение дека се поддржувачи ...
сите 20 | | | веќе видена

Едвард Сноуден, поранешниот американски разузнавач и свиркач, изјави дека дури и неговите поранешни критичари признале дека благодарение на неговите откритија ...
сите 36 | | | веќе видена

Поранешниот британски премиер Дејвид Камерон, кој ја донесе одлуката за одржување на референдумот за Брегзит во 2016 година, изјави дека можеби ќе треба уште ...
сите 257 | | | веќе видена

– Познатата американска актерка Фелисити Хафман, ѕвезда на серијата „Очајни домаќинки“, денеска е осудена на 14 дена затвор заради вмешаност во афера со давање ...
сите 18 | | | веќе видена

Шест месеци откако терорист уби 51 лице во две џамии во Крајстчрч, владата на Нов Зеланд планира дополнителни ограничувања на поседувањето на оружје. ...
сите 16 | | | веќе видена

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж ќе остане во притвор се додека се разгледува барањето за негова екстрадиција во САД, одлучи судот во Лондон. Моментно ...
сите 20 | | | веќе видена

Поранешниот хрватски премиер Иво Санадер , кој во затворот Реметинец издржува затворскаказна , денеска бил префрлен на Клиниката за инфективни болести во ...
сите 20 | | | веќе видена

Ахмет Давутоглу , поранешен премиер на Турција и еден од столбовите на владејачката АКП партија , го напушти Ердоган. Давутоглу најави дека ќе формира ...
сите 54 | | | веќе видена

Ние како држава мораме да покажеме дека сакаме да ги заштитиме и семејствата во пониска класа што земаат помали плати, рече вицепремиерот Кочо Анѓушев во „Топ ...
сите 136 | | | веќе видена

next