Либертас

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска престојуваше во работна посета на Осло, каде се сретна со својот норвешки колега Борге Бренде . Притоа ...
сите 60 | | | веќе видена

По завршувањето на локалните избори ќе се реализира идејата за поставување пратенички прашања на почетокот на новосвиканата седница во времетраење од еден час. ...
сите 250 | | | веќе видена

– На пациентите од денеска нема да им треба син картон за преглед или за подигнување лек во аптека. Потребна им е единствено електронска здравствена картичка ...
сите 80 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија на наредната редовна седницата во вторник ќе му препорача на Собранието да ја почне процедурата за избор на нов јавен ...
сите 369 | | | веќе видена

Секој пензионер согласно Законот за пензии и членот од Законот за усогласување со растот на трошоци за живот и растот на плати, ќе добива по 180 денари секој ...
сите 215 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска испрати писмо со сочувство до Неговото величество , Фелипе VI , Крал на Кралството Шпанија, по повод ...
сите 64 | | | веќе видена

Сите војници и старешини кои учествуваа и помагаа во гасењето на пожарите ќе бидат парично наградени, најави денеска министерката за одбрана Радмила Шекеринска ...
сите 70 | | | веќе видена

Кавадарци, 18 август 2017 (МИА) – Со пресуда на Основен суд Кавадарци, градоначалникот на општина Кавадарци Александар Панов денеска беше осуден на два месеца ...
сите 44 | | | веќе видена

next