Либертас

Тројца Руси и тројца Италијанци, од кои едниот најблизок најблизок соработник на италијанскиот вицепремиер Матео Салвини биле тајно снимени како на 18 октомври ...
сите 14 | | | веќе видена

Имам целосна доверба во нашите можности да ја смениме Грција, рече грчкиот премиер за време на денешната прва владина седница, ги повика членовите на неговиот ...
сите 39 | | | веќе видена

Анкетната комисија, формирана од албанскиот Парламент која ќе ги испитува наводните повреди на Уставот од страна на претседателот Илир Мета, се чини дека нема ...
сите 72 | | | веќе видена

Италијанскиот пејач Ерос Рамазоти се разведува од 26 години помладата Марика Пелегрини. Имено, Ерос и неговата помлада жена која се занимава со манекенство ...
сите 3 | | | веќе видена

Солзи радосници, прегратки, бакнежи и допири… ваква беше реакцијата на шимпанзото Коко кога по 10 години си го препозна својот зоо неговател Драган кој го ...
сите 27 | | | веќе видена

Британскиот амбасадор во САД, Ким Дерок си поднесе оставка откако во јавноста се појавија дипломатски дописи во кој тој остро ја критикува администрацијата ...
сите 46 | | | веќе видена

На претстојното Светско првенство во пливање и Далечинско пливање кое ќе се одржи во Гуанжу, Јужна Кореа од 12 до 28 јули, Република Северна Македонија ќе ја ...
сите 10 | | | веќе видена

Поранешната главна преговарачка на Косово во дијалогот со Србија, Едита Тахири вели дека Високата преставничка на Европската унија (ЕУ) Федерика Могерини до ...
сите 8 | | | веќе видена

Апсењето на американскиот милијардер Џефри Епстин поради обвиненија за проституција и злоставување малолетни лица, ја разбранува јавноста во САД, пред се ...
сите 34 | | | веќе видена

Поранешниот француски министер и претприемач Бернард Тапи беше ослободен од обвинувањата за „измама“ за фамозната арбитража од 2008 година во висина од 403 ...
сите 14 | | | веќе видена

Почина четиригодишно девојче кое работниците на градилиштето го пронајдоа во затворен автомобил во Ровињско село. Ова го потврдија од Истарската полициска ...
сите 10 | | | веќе видена

УЕФА се очекува да побара објаснувања од Македонската Фудбалска Репрезентација дали со нејзини средтсва се врши промовирање на политичари и политички партии во ...
сите 32 | | | веќе видена

Американскиот актер Ченинг Тејтум (39) морал да побара помош од полицијата откако дознал дека непозната жена провалила во неговиот дом. Меѓутоа, тоа не е ...
| | веќе видена

Познатата манекенка Адријана Лима (38) вплови повторно во љубовните води, а нејзиниот нов дечко е турскиот бизнисмен Емир Ујар (37). Двајцата се фатени како ...
сите 16 | | | веќе видена

next