Либертас

На воениот стадион во Градскиот парк во Скопје вечерва се одржа централната свеченост за одбележување на 25-годишнината од формирањето на Армијата на Република ...
сите 51 | | | веќе видена

Десетина лица се во болница откако, како што изјавиле се затруле со храна од познатата скопска сендвичарница „Сендвичара 7“ во Карпош, информира Министерството ...
сите 144 | | | веќе видена

Зоран Караџовски, актуелен претседател на Судскиот совет на РМ, неговата претходничка Александра Зафировска, Владе Богданоски и Јово Вангеловски, претседател ...
сите 247 | | | веќе видена

Претстојните локални избори ви се кажува уште од сега дека ќе бидат чиста фингерајка. Како претходната пучистичка играрија која тргна со бомбите на Заев, преку ...
сите 5 | | | веќе видена

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска денеска во Скопје одржа состанок со одбранбените аташеа на Република Македонија во САД, Турција, и СР Германија, со ...
сите 5 | | | веќе видена

Млади и стари, искусни и неискусни, релевантни и нерелевантни, етаблирани или заскитани… Многу зборови се истрошија деновиве околу кадровските политики на ...
сите 37 | | | веќе видена

Шпанските власти претпоставуваат дека осумчлена терористичка ќелија е можниот извршител на вчерашните напади во Каталонија и дека групата планирала да употреби ...
сите 355 | | | веќе видена

Владата првата наредна седница, предвидена за следниот вторник ќе ја почне процедурата за именување на нов државен јавен обвинител, откако вчера Собранието го ...
сите 369 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика денеска реагирајќи на прес-конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ во врска со покачувањето на пензиите информира дека ...
сите 215 | | | веќе видена

Одделението за внатрешна ревизија при Министерството за култура детално ќе го испита трошењето средства од службените картички од 2011 година досега. Доколку ...
сите 11 | | | веќе видена

Со предупредувачка блокада од половина час на регионалниот пат Тетово – Јажинце кај мостот под селото, жителите на Порој го изразија својот револт од се уште ...
сите 19 | | | веќе видена

next