Либертас

Со нападите врз североисточниот дел на Сирија, Турција „смислено ризикува натамошна дестабилизација на регионот“ и заживување на Исламска држава, изјави ...
сите 422 | | | веќе видена

Американскиот амбасадор во Анкара е повикан во Министерството за надворешни работи за да добие информација од прва рака за новата турска воена операција во ...
сите 422 | | | веќе видена

Турските воени авиони почнаа со бомбардирање на позициите на курдската милиција во стратешкиот северен сириски град Тал Абјад, јави државниот радиодифузер ТРТ. ...
сите 422 | | | веќе видена

Интервенцијата на Блискиот Исток беше најлошата одлука во историјата на САД, изјави денеска американскиот претседател Доналд Трамп, три дена откако најави ...
сите 111 | | | веќе видена

– Фудбалската асоцијација на Англија го продолжи рокот за sвездата на Манчестер Сити, Бернардо Силва, да одговори на обвинувањата, упатени кон него. Првично, ...
сите 2 | | | веќе видена

Турција ќе ги извести сите релевантни држави, вклучително и сириската влада, за планираната офанзива во североисточна Сирија, изјави денеска турскиот министер ...
сите 422 | | | веќе видена

Суд во Пенсилванија пресуди дека американскиот фармацевтски гигант „Џонсон енд Џонсон“ мора да плати осум милијарди долари отштета поради тоа што не ...
сите 11 | | | веќе видена

Грција денеска издаде благајнички записи со негативна каматна стапка за време на денешната аукција, а грчкиот премиер, Кирјакос Мицотакис, рече дека ова се ...
сите 194 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска се сретна со портпаролот на Сириските демократски сили, групацијата која ги предводи Курдите во оваа земја, ...
сите 422 | | | веќе видена

next