Либертас

Група од околу 30 лица, радикални десничари, како што самиот тврди, го нападнале пратеникот на СИРИЗА Петрос Констандинеас, пред стадионот во грчкиот град ...
сите 60 | | | веќе видена

Македонија в четврток го започнува скрининг процесот за пристапување во Европската унија. Во Европската комисија во Брисел в четврток заминува 40 члена ...
сите 65 | | | веќе видена

Група снајперисти Албанци се приклучиле на џихадистите кои се борат во Идлиб, Сирија, објави „Франс соар“ (France Soir). Според весникот Албанците објавиле и ...
сите 11 | | | веќе видена

Еден демонстрант е убиен, а најмалку петмина се повредени во вчерашните антивладини протести во Манагва, главниот град на Никарагва. Инцидентот се случил кога ...
сите 24 | | | веќе видена

Лидерот на опозицијата на Малдивите победи на вчерашните претседателски избори во островската држава во Индискиот океан. Според националната изборна комисија, ...
сите 4 | | | веќе видена

Ова време пред кое сме исправени е време на историски момент и ни треба одлучност, не ни треба калкулантство, треба да се има изграден став, затоа што во ова ...
сите 100 | | | веќе видена

Граѓани, активисти, млади луѓе, ученици, спортисти, политичари, денеска со учество во манифестацијата „Штафетата на еднаквоста“ со марш, испратија порака дека ...
сите 8 | | | веќе видена

На 30 септември се гласа за големи прашања. Овој договор не е толку вообичаен, туку е материја што произведува стабилност, безбедност, добри меѓуетнички и ...
сите 113 | | | веќе видена

Хрватска силно ве поддржува, сега кога се соочувате со многу важна одлука за претстојниот референдум. Вие припаѓате во семејството на ЕУ и НАТО, а Хрватска е ...
сите 24 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Обединети Арапски Емирати (ОАЕ), Анвар Гаргаш денеска ги демантираше тврдењата на Иран дека Абу Даби е вмешан во вчерашниот ...
сите 91 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев вечерва на трибина во Гевгелија ги промовираше предностите од имплементацијата на договорот со Грција и зачленувањето на Македонија во ...
сите 100 | | | веќе видена

Квалификациските возење во трките од Шампионатот во Формула 1 следната година можат да претрпат измени и на сегашните три сегменти може да биде додаден уште ...
сите 5 | | | веќе видена

Специјалната обвинителка Катица Јанева во интервју за Алсат одговара на дилемите, дали некој од судиите посочени во нивниот посебен извештај треба да биде ...
сите 17 | | | веќе видена

next