Либертас

Денешното судско рочиште за предметот „Титаник“ на СЈО поради немање услови за негово одржување, е одложено за 23 ноември. На рочиштето не беа присутни ...
сите 186 | | | веќе видена

Состојбата во медиумите и говорот на омраза во Србија е најлош во споредба со сите земји на Балканот, изјави за весникот „Данас“ Паулин Адес-Мевел од ...
сите 8 | | | веќе видена

Поранешниот македонски премиер Никола Груевски кој избега во Унгарија, според унгарските закони, може да побара азил врз основа на два услова – ако има статус ...
сите 59 | | | веќе видена

Екипата 1ТВ во Будимпешта дознава од нивните унгарски информатори дека унгарскиот премиер Виктор Орбан го штити екс премиерот Никола Груевски на барање на ...
сите 14 | | | веќе видена

Адвокатот на побегнатиот поранешен премиер Никола Груевски, на рочиштето за случајот „Титаник“ рекоа дека ако му се суди во отсуство, како што бара СЈО Лиле ...
сите 186 | | | веќе видена

Адвокатите на осудениот експремиер Никола Груевски, кој моментално е во бегство, на денешното рочиште за случајот „Титаник“, пред Судот изјавија дека доколку ...
сите 186 | | | веќе видена

Разликата меѓу активни и пасивни баратели на работа е измислица на претходната власт, за да ја намали бројката на невработени, но и едните и другите се ...
сите 8 | | | веќе видена

СЈО понудило – судот прифаил подолга листа на сметки кои веќе се замрзнати, 1ТВ дознава дека станува збор за 5 сметки од поголемите банки во државата. Додека ...
сите 300 | | | веќе видена

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска изјави дека не очекува мерките за претпазливост што и ги изрече судот да бидат преиначени ...
сите 186 | | | веќе видена

Еленко Миланов, адвокатот на поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, кој е еден од обвинетите во случајот на СЈО „Титаник“, на кого утрово ...
сите 186 | | | веќе видена

Денешното рочиште за случајот “Титаник” ќе се одложи бидејќи судијата Осман Шабани утринава бил известен дека Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се во притвор, ...
сите 186 | | | веќе видена

„Тешко ми е да замислам дека унгарската влада ќе му додели азил на поранешниот премиер Никола Груевски. Прво затоа што Груевски може да биде сигурен дека ќе ...
сите 71 | | | веќе видена

До посакуваниот степен на ублажување на климатските промени најверојатно нема да дојде бидејќи потрошувачката на енергија не се ограничува во согласност со ...
сите 27 | | | веќе видена

Соопштение на ВМРО ДПМНЕ демократска фракција ВМРО ДПМНЕ Демократска фракција е згасена од политичките игри во кои на најголемите злосторници им се овозможува ...
сите 120 | | | веќе видена

Поранешниот премиер на Хрватска Иво Санадер е првиот премиер и највисок владин функционер во поранешна Југославија кој лежел во затвор, осуден за воено ...
сите 17 | | | веќе видена

next