Либертас

Премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис и претседателот на Бугарија, Румен Радев на денешната средба во Атина, ја изразиле нивната поддршка за европската ...
сите 191 | | | веќе видена

– Капитенот на македонската фудбалска репрезентација до 21 година, Јани Атанасов по победата на гостувањето кај Црна Гора во Подгорица со 2:1, во која ги ...
сите 260 | | | веќе видена

По победата против Црна Гора на гостински терен, селекторот на фудбалската репрезентација на Северна Македонија до 21 година, Благоја Милевски не го криеше ...
сите 260 | | | веќе видена

Двајца бизнисмени од Флорида, кои имале тесни врски со Руди Џулијани, личниот адвокат на американскиот претседател Доналд Трамп, се уапсени заради прекршување ...
сите 120 | | | веќе видена

Управата на РК Еурофарм Работник го поздрави денешното изгласување на „Платформата за ракометна Битола“ од страна на Советот на Општина Битола, откако смета ...
сите 82 | | | веќе видена

Германија, заедно со останатите членки на ЕУ, и натаму ќе се обидува да се избори за договорен Брегзит, денеска од Нинберг изјави германската канцеларка Ангела ...
сите 164 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека се обидува да ја заврши војната во Сирија, и притоа ја предупреди Анкара дека ќе биде финансиски ...
сите 111 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека турската офанзива во северна Сирија, што се спроведува кон сириските Курди, е „ризик да и помогне на ...
сите 420 | | | веќе видена

next