Либертас

Деновиве поголем дел од граѓаните, особено оние метеопатите или поточно оние кој имаат најмногу проблеми од временските промени кај нас може да ги слушнеме ...
сите 20 | | | веќе видена

Кандидатите за пополнување на двете места за технички експерти во собраниската Комисија за надзор над спроведување на мерките за следење на комуникациите ...
сите 27 | | | веќе видена

Специјалниот обвинител Роберт Мaлер заклучил дека претседателот Доналд Трамп и неговата кампања не заговарале со Русија за влијание врз претседателските ...
сите 109 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од западен правец. Во текот на ноќта облачноста ќе се зголемува. Утринската температура ќе се ...
сите 164 | | | веќе видена

На владата и даде ултиматум од 10 дена за расчистување на споровите на ИВЗ, истиот, реисот Сулејман Реџепи седна во ист ред со владините коалиционери од ДУИ, ...
сите 42 | | | веќе видена

Повеќе од два месеца АКМИС Системите во судовите се под лупа на универзитетски професор, дознава 1ТВ. Тој треба да го направи вештачењето кое го побарало ...
сите 60 | | | веќе видена

Влатко Лозаноски – Лозано синоќа во вип-арената „Борис Трајковски“ го одржа својот прв солистички концерт и покажа дека е достоен за да ги полни и најгомемите ...
сите 19 | | | веќе видена

Филип Филиповски, 27 годишно момче кое, според сведоците на настанот, беше прободено со нож во инцидент во Марино од страна на синовите на Звонко Цветковски – ...
сите 38 | | | веќе видена

Британскиот министер за финансии Филип Хамонд денеска ги отфрли како неточни тврдењата на некои лондонски весници дека министри во Владата во Лондон „отворено ...
сите 283 | | | веќе видена

next