Либертас

Сендвичарницата „Седмица“ во Карпош, е затворена. За два дена вкупно 25 лица се пожалиле на здравствени проблеми, откако јаделе сендвичи. Од нив, петтмина ...
сите 144 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи вечерва информираше дека продолжува со активностите за расветлување на случај во кој вчеравечер едно лице се здобило со мали ...
сите 27 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен, информира Автомото сојузот на Македонија (АМСМ) во вечерниот извештај за ...
сите 77 | | | веќе видена

Највисока температура во Македонија денеска е измерена во Демир Капија, каде се регистрирани 38 степени Целзиусови, по што следат Гевгелија со 37 степени, ...
сите 328 | | | веќе видена

„Лицемерно и очајнички е Никола Груевски, човекот што ја презадолжи државата за остварување на сопствени лукративни интереси, денес да глуми загриженост за ...
сите 82 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска при посетата на мавровско-реканскиот крај изрази загриженост поради економската политика која ја води ...
сите 82 | | | веќе видена

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Антонијо Милошоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Денес би сакал да кажам неколку работи на темата ...
сите 54 | | | веќе видена

Прес конференција, Благој Бочварски, потпретседател на СДСМ Скопје, 19.08.2017 Почитувани, Владата предводена од СДСМ и парламентарното мнозинство остануваат ...
сите 41 | | | веќе видена

Од утринава нешто по 8:30 часот гори депонијата на влезот во Тетово кај железничката пруга што минува близу до силосите на Жито полог. Засега не се знаат ...
сите 193 | | | веќе видена

Петар Богојески од Иницијатавата за реформи тврди дека Охрид бил спасен, од неговите реформисти, но не кажува, кои се губитниците, ниту кои се спасителите. ...
сите 79 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, распиша оглас за избор на член на Советот на јавни обвинители. Огласот Џафери го распишал вчера, а денеска е објавен ...
сите 369 | | | веќе видена

next