Либертас

Соопштение на ВМРО ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ до Министерството за правда испрати издржани забелешки за недостатоци на предлог текстот за законот за јавно обвинителство, ...
сите 84 | | | веќе видена

Утре во ВИП арената Борис Трајковски солистички концерт ќе одржи мега популарниот пејач Влатко Лозановски . Можете да очекувате неколку часовен спектакл, а ...
сите 19 | | | веќе видена

Жените во Нов Зеланд во петокот ставија марами за да покажат солидарност со муслиманите една недела откако 50 лица загинаа во терористички напад на две џамии ...
сите 58 | | | веќе видена

Грција ја поддржува европската перспектива на Северна Македонија, но потребна е целосно почитување на меѓународното право и правилна имплементација на ...
сите 27 | | | веќе видена

Куќа и четири плевни биле биле зафатени од пожар во струшкото село Мороишта. Пожарот, како што соопшти денеска СВР Охрид се проширил од нива лоцирана во ...
сите 288 | | | веќе видена

Инвестирањето во раниот детски развој е еден од високите приоритети на Владата на Република Северна Македонија, поради што годинава обезбедивме за 300 отсто ...
сите 13 | | | веќе видена

Се чини дека посетата на грчкиот премиер Алексис Ципрас на Скопје се планира за првата седмица од април, рече министерот за надворешни работи на Грција, Јоргос ...
сите 51 | | | веќе видена

„Едноставно, не може некој административец да одлучи дека во наредните три дена нема да работи и дека предметите ќе почне да ги решава следната недела… Ова не ...
сите 27 | | | веќе видена

Преку официјалниот Твитер профил, Aмбасадата на Русија во Грција го осуди нападот со рачна бомба врз нејзиниот конзуларен дел, што се случи рано утрово. Во ...
сите 49 | | | веќе видена

-Ако директорката садит(т), тогаш и работникот ќе вади(т)!- Со ваков коментар не пречекаа вработените од Подрачната единица “Галичица” на ЈП “Македонски шуми”, ...
сите 4 | | | веќе видена

Управниот одбор на Градежната комора при Сојузот на стопански комори на Македонија едногласно одлучи да не ја повлекува поднесената иницијатива за оценување ...
сите 93 | | | веќе видена

ЕУ повторно ѝ даде на британската премиерка уште малку време. Ако договорот за Брегзит биде усвоен следната недела, ќе добие два месеци, во спротивно-само две ...
сите 287 | | | веќе видена

Интересот на компаниите во Центар ставен над интересот на сите жители” data-bs-srcset=” Претседателката на Советот на Општина Центар, Јана Белчева Андреевска ...
сите 93 | | | веќе видена

next