Либертас

Разработуваме повеќе модели за да ги решиме проблемите со недостиг на специјалисти, ментори и да набавиме опрема за болниците и здравствените установи во ...
сите 27 | | | веќе видена

Министерството за информатичко општество и администрација од денеска на својата веб страница постави алатка за пријавување притисок на работното место. Од ...
сите 24 | | | веќе видена

Светиот архиерејски синод на Македонската православна црква-Охридска архиепископија смета дека граѓаните на Република Македонија се политички зрели и оти на ...
сите 16 | | | веќе видена

Шпанскиот Парламент денеска го одобри преместувањето на посмртните останки на диктаторот Франциско Франко од мавзолејот во близина на Мадрид, каде што тој беше ...
сите 17 | | | веќе видена

Претседателот Ѓорге Иванов на денешната средба со високата претставничка на ЕУ за надворешни работи и безбедносна политика Федерика Могерини го повторил својот ...
сите 150 | | | веќе видена

Вратите на ЕУ останувааат отворени за вас. Вие сте оние кои ги имате клучевите во вашите раце. Немојте да дозволите да ја пропуштите оваа историска можност, ...
сите 150 | | | веќе видена

Сигурно многумина од вас добиле желба да ја промените професијата барем на еден ден и да работите нешто сосема друго. Е, токму таква нешто се случи и со ...
сите 3 | | | веќе видена

Германецот Илкај Гундоган била последната трансфер цел на големиот шкотски менаџер сер Алекс Фергусон на чело на Манчестер Јунајтед пред тој да се повлече од ...
сите 7 | | | веќе видена

Вратите на ЕУ останувааат отворени за вас. Вие сте оние кои ги имате клучевите во вашите раце. Немојте да дозволите да ја пропуштите оваа историска можност, ...
сите 150 | | | веќе видена

Државниот министер за Европа на германското Министерство за надворешни работи Михаел Рот, утре ќе престојува во работна посета на Македонија. Рот во Охрид ќе ...
сите 91 | | | веќе видена

Претседателот на САД Доналд Трамп денеска ги отфрли официјалните податоци дека во Порторико, како последица на минатогодишниот ураган Марија, животот го ...
сите 53 | | | веќе видена

Без да дадат конкретни одговори зошто се повикани, поранешните први луѓе на „Медиа притн Македонија“, под чија капа беа дневните весници „Утрински весник“, ...
сите 41 | | | веќе видена

Со сведочењето на пратеникот Енес Ибрахим од Партијата на Движење на Турците во Македонија започна денешното рочиште за крвавите настани во Собранието на 27. ...
сите 44 | | | веќе видена

Хелсиншкиот комитет за човекови права во Атина поднел тужба против грчкиот министер за одбрана, Панос Каменос. Во пријавата стои дека тој го прекшил ...
сите 110 | | | веќе видена

Во скопските судови денеска се одржуваа неколку судења на СЈО против функционери од поранешната власт. Во отвореното Студио 1 ги проследивме последните ...
сите 3 | | | веќе видена

next