Либертас

Црногорскиот колега Марко Вешовиќ, новинар во медиумот „Дан“ во изјава за 1ТВ вели дека за очекување е протестна нота од Црна Гора до Унгарија, бидејќи станува ...
сите 49 | | | веќе видена

Компанијата „ЕДС“ реагира на денешната прес-конференција на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ. „ЕДС веќе се произнесе во врска со искажаните невистини и е повеќе од ...
сите 134 | | | веќе видена

На повидок е нов скандал кој Владата експресно сакаше да го заташка, каде што медиумите отворија сомнеж, дали вицепремиерот Кочо Анѓушев учествувал во криминал ...
сите 134 | | | веќе видена

Намалена е стапката на смртност на предвреме родените новороденчиња на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје во првите десет месеци од годинава во ...
сите 36 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо ја запроси својата девојка Џорџина Родригез, а свадбата се очекува да биде многу наскоро. Запросувањето се случило во луксузен хотел во ...
сите 48 | | | веќе видена

Специјалното јавно обвинителство излезе со соопштение во кое, како што наведуваат, ѝ појаснуваат на јавноста за притворите за Миле Јанакиески и Кирил ...
сите 404 | | | веќе видена

За железничка инфраструктура со буџетот за следната година се планира да бидат потрошени 3,4 милијарди денари, како и да се реализираат за 80 проценти повеќе ...
сите 165 | | | веќе видена

Судот мора да се ослободи од притисокот и да ги констатира пропустите направени при изрекувањето на мерката притвор на Миле Јанакиески и Кирил Божиновски. Нема ...
сите 404 | | | веќе видена

Косовската полиција уапси двајца службеници во Министерството за здравство на Косово, кои се оосмничени дека го оштетиле државниот буџет за над 1,3 милиони ...
сите 11 | | | веќе видена

Според сѐ уште непотврдени информации, поранешниот македонски премиер Никола Груевски ја напуштил Унгарија, брифирал висок претставник на ВМРО-ДПМНЕ за ...
сите 549 | | | веќе видена

Мистеријата околу тоа како поранешнипт премиер на Македонија, Никола Груевски ја напуштил својата земја дена пред да влезе во затвор со пресуда за корупција, ...
сите 661 | | | веќе видена

Во бегството на екс премиерот Никола Груевски од државава има сериозна вмешаност на унгaрските разузнавачки сили. Ова е оценката на националниот координатор за ...
сите 14 | | | веќе видена

Москва ќе биде подготвена за продолжување на трасата на гасоводот „Турски поток“ кон Европа, дури откако ќе добие гаранции од ЕУ дека и овој проект нема да ја ...
сите 37 | | | веќе видена

Неколку улици од Скопје утре ќе бидат под сообраќаен режим, поради најавениот протест од Семакедонски Национален конгрес, кој ќе се одржи пред Собранието на ...
сите 12 | | | веќе видена

Албанскиот претседател Илир Мета се надева дека Белград и Приштина ќе постигнат договор на „добар и одржлив начин“, кој би придионел за зајакнување на ...
сите 37 | | | веќе видена

Главните информации за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски треба да дојдат од унгарската Влада, но таа се уште не ги дава бараните одговори на ...
сите 44 | | | веќе видена

Протестните собири против високите цени на горивата во Франција започнаа денеска со трагичен инцидент, кога автомобил прегази и усмрти учесничка на протестите. ...
сите 99 | | | веќе видена

next