Либертас

Премиерот Зоран Заев денеска се сретна со делегација на германското Министерство за надворешни работи, составена од специјалниот претставник за Југоисточна ...
сите 53 | | | веќе видена

Полскиот Парламент наскоро ќе го ратификува Протоколот за прием на нашата држава во НАТО и поддршка за евроатлантските интеграции на Република Северна ...
сите 10 | | | веќе видена

ДИК ја почна седницата на која треба да утврди дали кандидатурите за претстојните претседателски избори се регуларни и согласно законот откако веќе се ...
сите 296 | | | веќе видена

Повеќе од три часа траеше давањето исказ на претседателот на Судскиот совет Зоран Караџовски. Тој не откри зошто беше во обвинителството за организиран ...
сите 49 | | | веќе видена

Грчкиот министер за инфраструктура и транспорт Кристос Спирцис вели дека таблите на патиштата во Грција со новото име на земјава ќе бидат поставени, но не ...
сите 42 | | | веќе видена

Европската комисија не е таа која ги носи конечните одлуки за членство во ЕУ туку земјите членки. За процесот на проширување денес не можеме да зборуваме со ...
сите 53 | | | веќе видена

Првпат во својата историја Република Северна Македонија и нејзините граѓани од католичка вероисповед, но и сите други граѓани на чело со претседателот и ...
сите 46 | | | веќе видена

Интензивирање на соработката, заедничко учество во регионални проекти во делот на патната и железничката инфраструктура, олеснувањето на протокот на луѓе и ...
сите 42 | | | веќе видена

Од 56 контролирани возила за превоз во општините Велес, Кавадарци и Неготино, девет биле неисправни. Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски денеска ...
сите 29 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика смета дека мерката за додадок за трето дете не ги дава посакуваните резултати во зголемувањето на наталитетот. ...
сите 29 | | | веќе видена

Во собраниска процедура влегоа предлозите за измени на Законот за организација и работа на органите на државната управа и на Законот за Влада со кои се ...
сите 2 | | | веќе видена

Соопштение на ГДУ: Би сакале да ве информираме дека денеска ги поднесовме документите за учеството на нашиот кандидат за градоначалник на Општина Охрид, Михаил ...
сите 28 | | | веќе видена

-Вакво нешто досега не сум помислил дека може да се случи. Не ме интересира, јас не продавам книги, издавач е „Матица македонска“ а за сѐ друго со Фрчкоски ќе ...
сите 67 | | | веќе видена

Академик Владо Камбовски реагира на одлуката на Уставниот суд времено да го укине мораториумот за градба во Општина Центар, велејќи дека се ставил во заштита ...
сите 61 | | | веќе видена

next