Либертас

САД го поддржуваат дијалогот меѓу Белград и Приштина и за САД не постојат никакви паралели помеѓу Косово и Србија со Република Српска (РС), изјави денеска ...
сите 10 | | | веќе видена

Британската полиција соопшти дека синоќешниот инцидентот во кој автомобил удри пешаци пред џамија во северозападниот дел на Лондон, а двајцата повредени се ...
сите 40 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Германија, Хајко Мас и порача на официјална Тирана дека критериумите за почеток на преговори за членство во ЕУ се јасни и ...
сите 127 | | | веќе видена

Филмот „Исцелител“ во режија на Ѓорче Ставрески, ќе биде национален кандидат на Република Македонија за наградата „Оскар за најдобар филм од неанглиско говорно ...
сите 27 | | | веќе видена

Ако се прочита целиот говор на Христијан Мицкоски, па дури и ако се анализираат и неговите претходни говори и обраќања на оваа тема, јасно е дека на долго и на ...
сите 91 | | | веќе видена

Шеснаесетгодишно девојче се здобило со тешки повреди откако во него удрило автомобил во скопската населба Автокоманда. Според информациите на МВР, вчера околу ...
сите 120 | | | веќе видена

Окружниот совет на Лавов наложи да се забрани јавно користење на „руски културни производи“ во регионот, јавува телевизијата ЗИК. – Да се стави мораториум до ...
сите 14 | | | веќе видена

Продолжи главната расправа во Кривичниот суд за случајот со собраниските инциденти од 27 април. И денеска се испрашуваат сведоци. Сашко Коцевски, вработен во ...
сите 176 | | | веќе видена

Уставниот суд ја отфрли иницијативата за оценување на уставноста и законитоста на Одлуката за распишување на референдум, донесена од Собранието на Република ...
сите 209 | | | веќе видена

Воениот договор меѓу Северна и Јужна Кореја кој е потпишан денеска на маргините на самитот меѓу лидерите Мун Џае-ин и Ким Џонг – ун значи крај на корејската ...
сите 79 | | | веќе видена

Соопштение на НСДП Претседателот на НСДП Тито Петковски, потпретседателот Горан Мисовски и секретарот на партијата Кристијан Трајковски вчера во Кочани ...
сите 16 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ги поздрави низата договори постигнати на меѓукорејскиот самит во Пјонгјанг, нарекувајќи ги „многу возбудливи“. ...
сите 79 | | | веќе видена

next