Либертас

Комуникација со пратениците за обезбедување на мнозинство во Собранието за законското решение за СЈО, бара Османи. Откако вчера пропадна обидот на власта и ...
сите 194 | | | веќе видена

Состојбата со пожарот кај росоманското село Манастирец се уште е критична, а се појави и нов кај соседното Трстеник. Командиорот на Територијалната ...
сите 288 | | | веќе видена

Новинарите во Бугарија открија дека министерката за правда, Цеца Цачева купила стан во центарот на Софија по многу ниска цена. По овие новинарски стории, ...
сите 15 | | | веќе видена

Потпретседателката на Собранието и пратеничка од редовите на СДСМ, Фросина Ременски, коментирајќи ги последните случувања околу предлог законот за Јавното ...
сите 3 | | | веќе видена

ИВЗ ја обвини Владата за бавната постапка за денационализација,како и за секојдневните проблеми кои ИВЗ ги имала од органите на власта кои ја попречувале во ...
сите 42 | | | веќе видена

Бројот на дела мотивирани од омраза кон муслиманите се зголеми за дури 593 отсто во Велика Британија, во седмицата во која 50 лица беа убиени во терористички ...
сите 58 | | | веќе видена

На меѓународниот аеродром во Тирана уапсен е државјанин на Индија, баран со меѓународна потерница поради поврзаност со браќата Сандесара, кои властите во ...
сите 11 | | | веќе видена

Трите принципи предложени од ВМРО-ДПМНЕ имаат цел да ја вратат правдата и правната држава во Република Македонија, вели партискиот портарол Стоилковски. Според ...
сите 84 | | | веќе видена

Невообичаено голема дупка се појави во дворот на кумановското семејство Азировиќ во Куманово во месноста „Багрем Бања“. Овој невообичаен настан го регистрираше ...
сите 10 | | | веќе видена

Тринаесет пациенти со морбили се прегледани во текот на вчерашниот ден од кои седум се задржани за болничко лекување. Од вкупно 34 пациенти хоспитализирани на ...
сите 52 | | | веќе видена

Откако дел од медиумите објавија дека пет и пол години нелегално ја земала пензијата од нејзината почината мајка и ја очекува судење за долгови кон државата, ...
сите 13 | | | веќе видена

За да обезбедат непречен џума намаз, муслиманска молитва во петок напладне, жителите на Стокхолм направија обрач околу џамијата во главниот град на Шведска и ...
сите 11 | | | веќе видена

Зајакнувањето на безбедносните мерки во Париз за да се избегне ново насилство како минатата сабота за време на демонстрациите на жолтите елеци, резултираше со ...
сите 109 | | | веќе видена

Албанија, признава девет национални малцинства, романско, бошњачко, бугарско, египќанско, грчко, црногорско, македонско, ромско и српско. Во четвртото мислење ...
сите 38 | | | веќе видена

next