Либертас

Бројот на повредени порасна на 140, по синоќешната бура во Романија, а речиси 200.000 луѓе останаа без електрична енергија поради хаварии што се случиле во ...
сите 26 | | | веќе видена

Косовскиот вицепремиер и шеф на дипломатијата, Беџет Пацоли изјави дека има Албанци кои извршиле воени злосторства во Косово и оти за тоа ќе бидат осудени. – ...
сите 115 | | | веќе видена

Тринаесет организации в четврток ќе маршираат низ Скопје за чист воздух. Зборно место е булеварот пред Владата во 17 часот. Организаторите ги повикуваат сите ...
сите 89 | | | веќе видена

Бел чад се издигнува над Пелистер. Попладнево избувна пожар на Баба Планина во тешко пристапен дел во пределот на Маловишта, на надморска висина од 1800 метри. ...
сите 114 | | | веќе видена

Жрепката за утврдување на редоследот во единствената листа на кандидати – редоследот на гласачките ливчиња ќе се одржи утре во 12 часот, соопшти Државната ...
сите 202 | | | веќе видена

АКМИС системот за управување со судски предмети од денеска функционира, соопшти скопскиот Кривичен суд, откако во петокот ја известиле Државнта изборна ...
сите 26 | | | веќе видена

Рашковски треба крвично да одговара за организираната спрега и организираното испумпување на пари од буџетот преку фирмата на неговиот кум, изјави денеска ...
сите 72 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Куманово поднесе кривична пријава против Р.М. (44), Т.Т. (66) и Б.К. (60), сите од Крива Паланка, поради постоење основи на ...
сите 88 | | | веќе видена

Анкетата на населението во Македонија на Центарот за анкетни истражувања на Меѓународниот републикански институт (ИРИ) открива драматичен пораст на оптимизмот ...
сите 78 | | | веќе видена

Седиштето на ВМРО-ДПМНЕ кон крајот на декември 2016 година е ставено под хипотека, рече специјалната обвинителка Ленче Ристоска по денешната седница на ...
сите 107 | | | веќе видена

Прес-конференција на Министерот за култура, Роберт Алаѓозовски Министерот за култура на Република Македонија, на прес конференција одржана во Владата на ...
сите 66 | | | веќе видена

о дел од институциите кои се наоѓаат под Министерството за култура биле утврдени сериозни индиции за злоупотреби од претходните директори, изјави министерот, ...
сите 66 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика месецов извршило две исплати на социјална парична помош и туѓа нега за, како што посочуваат оттаму, да ја исправат ...
сите 24 | | | веќе видена

next