Либертас

Соопштение за јавност ВМРО-ДПМНЕ останува заробена во матрицата на партизација, притисоци и злоупотреби врз обвинителството. Затоа правдата за нив е проблем. ...
сите 84 | | | веќе видена

Делегација на општина Маврово –Ростуше предводена од градоначалникот Медат Куртоски се наоѓа во посета на здружението на иселениците од Река во Турција ,,Мак- ...
сите 8 | | | веќе видена

Со досегашниот несериозен однос во процесот на носење на законот за Јавното обвинителство, ВМРО-ДПМНЕ покажа дека амнестијата на сторители на сериозни кривични ...
сите 84 | | | веќе видена

Училиштето „Михајло Пупин“ обучува стручен кадар и има потпишано соработка со компании и фирми за подоцна да ги пратат подготвените обучени лица да работат кај ...
сите 3 | | | веќе видена

Одбивањето на почетокот на пристапни преговори со Северна Македонија би било одлука во корист на силите на назадувањето и национализмот, рекол грчкиот премиер ...
сите 50 | | | веќе видена

Оваа 2019 година ќе биде година на метеоролошкиот феномен ЕЛ НИЊО кој условува повисоки температури на воздухот но и почести временски непогоди. Во најголем ...
сите 20 | | | веќе видена

Градоначалниот на општина Центар Саша Богдановиќ беше гостин во Отвореното Студио 1, каде зборуваше за актуелната тема за мораториум на градба во општината, но ...
сите 61 | | | веќе видена

Државната изборна комисија (ДИК) ги потврди кандидатурите за претседател на државата поднесени од Стево Пендаровски, Гордана Силјановска Давкова и Блерим ...
сите 296 | | | веќе видена

Културно-уметничкиот проект „ Уметност и вода – магија на животот “ е проект кој го спроведува Здружението за третман на вода со поддршка на Европската Унија. ...
сите 13 | | | веќе видена

Нема да ги легализирам дивите платформи на Матка, ама не можат да ги урнам оти поднесоа барањето за легализација, рече градоначалникот на Општина Сарај Блерим ...
сите 79 | | | веќе видена

Седумте екстрадирани борци на ИСИС кои се македонски државјани, денеска добија затворски казни од шест и девет години, на рочиштето за изрекување пресуда кое ...
сите 38 | | | веќе видена

Хелсиншкиот комитет за човекови права на Македонија денеска по повод Меѓунродниот ден за елиминирање на расната дискриминација, со жалење констатира дека во ...
сите 6 | | | веќе видена

Според ВМРО-ДПМНЕ новиот закон за Јавно обвинителство имал поголеми правни вакууми и не биле опфатени важни теми. Тони Менкиноски, предводник на работната ...
сите 84 | | | веќе видена

next