Либертас

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски не чувствува одговорност за бегството на осудениот експремиер Никола Груевски, кого полицијата од вчера не може ...
сите 90 | | | веќе видена

Турските власти денеска издадоа наредба за апсење на десетици лица, осомничени за поврзаност со организацијата на исламскиот проповедник Фатулах Ѓулен, која ...
сите 40 | | | веќе видена

Военото крило на Хамас соопшти дека ќе ги зголеми нападите и ќе истрела ракети врз израелските градови Ашдод и Бершеба, ако Израел ги продолжи воздушните ...
сите 83 | | | веќе видена

Во моментов не постојат официјални информации дали полицијата има сознанија дека Груевски е во земјата, штом потрагата ја започна пред неговиот дом. Единствено ...
сите 111 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на Перу Алберто Фуџимори и тројца министри за здравство од неговата администрација обвинети се за присилна стерилизација на 2.116 луѓе, ...
сите 11 | | | веќе видена

Во интервју за „ 360 Степени “, евроамбасадорот Самуел Жбогар одговара на прашања за условите под кои беше обезбедено двотретинско мнозинство во Собранието, ...
сите 32 | | | веќе видена

Повратникот од политичкото прогонство, бизнисменот Фридрих Мерц за кусо време се наметна како главен фаворит во трката за наследник на Ангела Меркел на ...
сите 22 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај го предупреди претседателот на државата Хашим Тачи дека може да биде разрешен и да одговара за кршење на Уставот и законите ...
сите 59 | | | веќе видена

Лошото урбанистичко планирање и градба, се дел од официјалната листа на причини поради кои пожарот во атинската населба Мати однесе стотина животи. Има ли и ...
сите 32 | | | веќе видена

Орка Холдинг, Ексико и Тимох. Ова се трите фирми за кои скопскиот кривичен суд изрече санкции, по барање на СЈО, во предметот „Империја“. На Орка Холдинг и е ...
сите 32 | | | веќе видена

Порталот Курир објави снимка од претресот на возилото на генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев. Откако не го најде Никола Груевски во неговиот дом, ...
сите 95 | | | веќе видена

Да кажеме вечерва дека ова што се случува е удар врз демократијата, во најмала рака ќе биде траги-комично, ова што вечерва се случува е дно, истакна ...
сите 95 | | | веќе видена

Телохранителите на осудениот Никола Груевски, кој од петокот ги избегнуваше судските органи да му го врачат конечното решение за издржување на затворската ...
сите 90 | | | веќе видена

„Претрес на возилата кои се движат од излезите на катната гаража „Тодор Александров“, кои, пак, водат кон гаражите на седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Од тука ...
сите 4 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, преку Фејсбук ја коментираше потерата по екс-премиерот Никола Груевски. Неговата објава ви ја пренесуваме во ...
сите 282 | | | веќе видена

next