Либертас

Пред малку ги разменивме конечните вербални ноти: Преспанскиот договор влегува во сила, напиша на Твитер министерот за надворешни работи, Никола Димитров. – ...
сите 14 | | | веќе видена

Уставниот суд е една од најнереформираните институции во Република Макеоднија. Тој мора да се постави како орган, што ќе обезбедува заштита и ќе ги промовира ...
сите 36 | | | веќе видена

Извршниот одбор на СДСМ вечерва треба да донесе одлука дали ќе се прифати барањето на ВМРО ДПМНЕ да се одржат предвремени парламентарни избори заедно со ...
сите 42 | | | веќе видена

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, гостувајќи во емисија на тиранската телевизија Ора њуз, рече дека „албанските партии во Македонија сериозно ...
сите 19 | | | веќе видена

Системот за следење на комуникациите Верин функционирал со таргети маркирани на барање на соодветни оддели во УБК, како на пример таргет СДСМ, албански партии, ...
сите 32 | | | веќе видена

Владата на денешната седница донела одлука да не дава мислење за Предлог-законот за престанување на важење на Законот за трговија на зелени пазари, бидејќи ...
сите 77 | | | веќе видена

Две опомени, глоба и третиот пат ќе следува исклучување за студентите што ќе бидат фатени како фрлаат ѓубре од прозорците во дворот на домот „Пелагонија“. ...
сите 94 | | | веќе видена

Алтернативниот шеф на грчката дипломатија, Јоргос Катругалос во интервјуто за „Гласот на Грција” и Првата програма на грчкото државно радио ги потврди ...
сите 142 | | | веќе видена

Братот на пратеничката Мира Стојчевска од вчера е вработен во РЕК Битола, дознава „ А1он “. Ова вработување доаѓа истовремено со вработувањето на нејзиниот син ...
сите 135 | | | веќе видена

Заваровалница Триглав достави барање за основање на друштво за управување со задолжителни и доброволни пензиски фондови до македонската агенција за супервизија ...
сите 23 | | | веќе видена

Поранешниот премиер и претседател Бранко Црвенковски денеска не се појави на свеченоста пред Владата за кревање на знамето на НАТО. На настанот, во првиот ред ...
сите 90 | | | веќе видена

next