Либертас

Македонците се пооптимисти за разлика од останатите граѓани во светот во однос на меѓународните политики што ги водат четирите светски суперсили – САД, Русија, ...
сите 10 | | | веќе видена

Според Договорот од Преспа, официјалното име е Северна Македонија, а дискусијата за таблите е од мало значење. Впрочем тие означуваат растојание меѓу ...
сите 49 | | | веќе видена

Партиското знаме на ВМРО ДПМНЕ викендов се вееше на Центарот за култура во Струга. Ова бил единствениот слободен простор на тој датум што собира шестотини ...
сите 226 | | | веќе видена

Во новото издание на „360 Степени“ (18.02.2019) на ТВ Алсат: – Каква беше атмосферата на саботниот собир на ВМРО-ДПМНЕ во Струга – Истражувавме – дали се ...
сите 4 | | | веќе видена

Пратеникот Артан Груби и близок соработник на лидерот на ДУИ Али Ахмети, отворено ќе лобира Никола Димитров да биде консензуалниот кандидат на неговата партија ...
сите 33 | | | веќе видена

Гостин во Централниот дневник на 1ТВ беше поранешниот градоначалник на општина Аеродром, Ивица Коневски кој зборуваше за претстојните претседателски избори. ...
сите 4 | | | веќе видена

Гостин во отвореното Студио 1 беше Драган Ѓилас, водач на српската опозиција. Тој зборуваше за неговата партија, Сојуз на Србија нагласувајќи дека брзо добила ...
сите 60 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи вршело контроли и во Автомото здружението Гостивар, како и во другите правни лица што вршат ваква дејност. Ова го ...
сите 241 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција соопшти дека повело постапка против девет лица од организирана криминална група за ...
сите 58 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска, денеска се огласи на Фејсбук откако премиерот Заев изјави дека таа е „надвор од актуелниот ...
сите 34 | | | веќе видена

Патниците на автобусот на „Дурмо Турс“, сведоците на тешката сообраќајка кај селото Ласкарци, во скопското обвинителство ќе раскажат што се случувало за време ...
сите 49 | | | веќе видена

Се гледа крајот на судењето за 27ми април. По одбраната, за завршен збор на ред стигнаа и 17 обвинети, кои останаа да седат на обвинителна клупа. На денешното ...
сите 18 | | | веќе видена

Германија се смета како „Мека“ за младите доктори кои својата иднина ја гледаат надвор од земјата. На оваа тема соговорник во Студио 1 беше доктор Марко ...
| | веќе видена

Во однос на последните мислења, ставови и критики кои излегоа во јавноста како реакција на резултатите од конкурсот за финансирање на проекти од национален ...
| | веќе видена

next