Либертас

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) ќе чека официјална потврда на веста дека избеганиот осуденик пратеникот и експремиер Никола Груевски побарал политички ...
сите 119 | | | веќе видена

На Фејсбук профилот на поранешниот премиер Никола Груевски, по кого е распишана потерница за издржување двегодишна затворска казна, е напишано дека тој е во ...
сите 119 | | | веќе видена

Трајко Вељаноски еден ден по насилниот упад во Собранието, на 28 април 2017 година, преку смс пораки го теши пратеникот Крсто Муковски, дека кај вратите во ...
сите 180 | | | веќе видена

„Одредени судски инстанци одлучуваат за притвор и за многу поситни дела, а како по прашањето на бомбите и по прашањето на одговорност на сите овие злоупотреби, ...
сите 18 | | | веќе видена

Прашања поврзани со безбедносните потреби на еврејските заедници, мерките кои агенциите за спроведување на законот во Западен Балкан, во соработка со локалните ...
сите 22 | | | веќе видена

Соопштение на Зелена лупа: Во врска со бегството на Грујовски и Бошковски (Неџби и Христо), Здружение Зелена лупа, до Основното Јавно Обвинителство поднесе ...
сите 101 | | | веќе видена

Албанскиот министер за Европа и надворешни работи, Дитмир Бушати, соопшти дека Европскиот парламент не го прифатил барањето на кипарската европратеничка Елени ...
сите 29 | | | веќе видена

За 3 декември се одложи денешното рочиште за предметот „Титаник 2“ на СЈО, на кое требаше да се презентираат материјални докази. Претседателот на судечкиот ...
сите 37 | | | веќе видена

Прво е вештачењето на мобилниот телефон на тогашниот собраниски спикер Трајко Вељановски, кое се однесува на смс и вибер комуникацијата во периодот февруари – ...
сите 180 | | | веќе видена

Потпретседателот на косовското Собрание Џавит Халити ја затвори вонредната седница свикана на барање на премиерот Рамуш Харадинај, на која требаше да се ...
сите 59 | | | веќе видена

На дененото рочиште за случајот “27 април” се презентира вештачењето на телефоните на дел од обвинетите, а се читаат и нивните смс и вибер пораки. Како што ...
сите 180 | | | веќе видена

Договорите со Грција и со Бугарија се голем напредок, но очекуваме такви чекори и со другите реформи, особено во судството, изјави евроамбасадорот Самуел ...
сите 32 | | | веќе видена

next