Либертас

Новоизбраниот член на Комисијата за заштита на правото на слободен пристап до информации Јасминка Јованоска, која е сопруга на еден од сопствениците на 1ТВ, ...
сите 38 | | | веќе видена

Соопштение од УКИМ Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје ја споделува тагата со семејствата на сите кои трагично ги загубија животите во сообраќајната ...
сите 56 | | | веќе видена

Пет лица се сместени на Одделот за интензивна нега во ГОБ „8 Септември“, од кои двајца се во критична состојба, по синоќешната автобуска сообаќајна несреќа што ...
сите 197 | | | веќе видена

Соопштение на ОМ Обединети за Македонија изразува сочувство до семејствата и блиските на загинатите во автобуската несреќа кај Карпалак. На повредените им ...
сите 74 | | | веќе видена

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски и министерот за иновации и претприемништво на Косово, Бесим Бечај денеска остварија ...
сите 87 | | | веќе видена

Територијата на нашата дсржава од сабота ќе ја зафати период на стабилно, суво и сончево време (антициклон) кој нема да условува никакви врнежи, температурите ...
сите 204 | | | веќе видена

Гости во отвореното Студио 1 со Елена Милошевска и Антонио Крстески беа Југослава Дуковска планинар и новинар и Игор Смилев, активист на Грин пауер, планинар и ...
сите 7 | | | веќе видена

Патник кој седел на третото седиште во автобусот кој вчера имаше стравична сообраќајка на патот Скопје – Тетово, за медиуми раскажал за тоа што доживел. ...
сите 136 | | | веќе видена

(…) Автобусот паднал на средина на простор на кој нема градби. Мештаните што први излегле веднаш по несреќата, потресени раскажуваат дека и куќите се треселе ...
сите 26 | | | веќе видена

Емотивно е во Гостивар, емотивни беа и обраќањата во општиата каде знамињата се на половина копје. Тридневна жалост во Гостивар, граѓаните се во шок. Премиерот ...
сите 28 | | | веќе видена

Надлежниот јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје заедно со увидни екипи на Министерството за внатрешни работи денеска во 13.15 минути го ...
сите 136 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 100 | | | веќе видена

Припадник на МВР во последен момент ѝ побегнал на смртта, кога се симнал од автобусот на „Дурмо-турс“ пред тој да се преврти на автопатот Скопје-Тетово . ...
сите 10 | | | веќе видена

Во трагичната сообраќајна несреќа што вчера се случи кај селото Ласкарци загинаа 14 лица, меѓу кои студенти, мајки на малолетни деца и млади луѓе. Сите се од ...
сите 81 | | | веќе видена

„Со голем тага ја примивме веста за трагичната смрт на нашиот колега Павле Костоски, чиј живот прерано згасна во трагичната автобуска несреќа. Павле Костоски ...
сите 116 | | | веќе видена

Во Институтот за судска медицина се примени 14 тела на загинати патници во вчерашната сообраќајна несреќа на автопатот Скопје – Тетово. Завршена е обдуцијата ...
сите 24 | | | веќе видена

Очаен татко повеќе од 15 часа е во потрага по својот син Седат Реџепи, кој вчера бил во автобусот што се преврте на автопатот Скпје-Тетово, а од несреќата ...
сите 37 | | | веќе видена

next