Либертас

Според албанските медиуми, екс премиерот Никола Груевски на територија на Албанија влегол преку Пустец, пренесе ТВ21 . Изворите велат дека ноќта во саботата на ...
сите 373 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи на Црна Гора соопшти вечерва дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски на 11. месецов влегол во Црна Гора и во ...
сите 373 | | | веќе видена

Камион за собирање ѓубре на скопското јавно претпријатие „Комунална хигиена“ е украден минатиот викенд. Камионот поради дефект, вработените во претпријатието ...
сите 8 | | | веќе видена

Г. Јанковиќ, во фокусот на вниманието во изминатите неколку денови, барем во Македонија, а несомнено дека има интерес и во Србија, е бегството на поранешниот ...
сите 44 | | | веќе видена

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 404 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
сите 373 | | | веќе видена

Брисел и Лондон конечно постигнаа договор за напуштањето на Обединетото Кралство на Европската Унија. Спогодбата од 585 страници ги дефинира главните аспекти ...
сите 271 | | | веќе видена

ОКТА го одржа високиот обем на продажба и пазарен удел во третиот квартал од 2018 година, додека забележа намалена профитабилност пред сѐ поради повисоките ...
сите 57 | | | веќе видена

Албанија и официјално потврди дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски за Унгарија заминал преку Албанија. Секторот за граница и миграција при ...
сите 373 | | | веќе видена

Европската партија на Зелените објави соопштение за бегството на Никола Груевски во Унгарија и обвинува дека Орбан сака да испровоцира конфликт. – Премиерот ...
сите 101 | | | веќе видена

Покрај редовното информирање од нашите новинарски екипи за начинот за движење на Груевски за да стигне до Будимпешта, во Отвореното Студио 1 се анализираше ...
сите 6 | | | веќе видена

МВР истражува дали полициски службеници му биле логистика на екс премиерот Груевски да излезе од Македонија. Ова го најави и владиниот портпарол Миле ...
сите 6 | | | веќе видена

Со бекството во Унгарија, Груевски ја напуштил сопругата и децата, оставајќи ги зад себе во земјава. Оваа информација се потврдува со одговорот кој годобивме ...
сите 6 | | | веќе видена

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски на официјалната прес-конференција пред утрешниот натпревар со Лихтенштајн од Лига на нации ...
сите 87 | | | веќе видена

next