Либертас

Вработените во градинките, училиштата и болниците ќе имаат зголемување на платите за пет отсто. Покачувањето почнува од септемвриската плата што ќе се исплати ...
сите 46 | | | веќе видена

Скопје, 22 септември 2018 Почитувани, Спогодбата со Грција значи бришење на македонскиот идентитет и бришење на името Република Македонија. Спогодбата со ...
сите 230 | | | веќе видена

Скопје, 22 септември 2018 Многу земји имаат мафија, но само во Македонија, мафијата си доби своја земја. Република Македонија се претвора во ветена земја за ...
сите 230 | | | веќе видена

Скопје, 22 септември 2018 ВМРО-ДПМНЕ, покрај сите предизвици со кои се соочува државата во моментов, помалку наивно продолжува со ширењето на дезинформации, ...
сите 18 | | | веќе видена

Претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски, кој би требало да биде пример за следење на законите и почитување на правилата, може слободно да се најде на ...
сите 2 | | | веќе видена

Членството во НАТО и ЕУ ќе овозможи нови инвестиции кои ќе отворат нови работни места. Заедно ќе го запреме трендот на иселување. Младите нема веќе да сонуват ...
сите 21 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Петро Порошенко ја тужи британската телевизиска мрежа Би-Би-Си за клевета поради написот во кој се тврди дека Киев платил за средба со ...
сите 69 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, во интервју за „ 360 Степени “ одговараше на прашање за тоа дали најавата за реформа на системот за ...
сите 12 | | | веќе видена

Најмалку осум војници се убиени денеска во нападот врз учесниците и гледачите на воена парада во југозападниот ирански град Ахваз. Во нападот се повредени ...
сите 96 | | | веќе видена

Треба да се почитува мнозинската волја на граѓаните и да се следи правецот кој тие ќе го зацртаат со цел да се обезбеди подобар живот на оваа и на следните ...
сите 132 | | | веќе видена

Во колумна објавена на „Проџект Синдикејт“, поранешниот висок претставник на ЕУ за надворешна политика, Хавиер Солана, се осврнува на претстојниот референдум ...
сите 124 | | | веќе видена

Светскиот познатиот лингвист и македонист од САД, Виктор Фридман, во интервју за „ 360 Степени “ зборува за Договор од Преспа и дали тој го загрозува ...
сите 12 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 124 | | | веќе видена

next