Либертас

Грција ќе го ратификува Договорот од Преспа, почитувајќи го својот партнер, но и своите меѓународни обврски, вели портпаролот на грчката Влада и министер без ...
сите 181 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Шуто Оризари Курто Дудуш, во сведочењето во Кривичниот суд за предметот за собраниските инциденти, изрази сомнеж дека Игор Дурловски ...
сите 209 | | | веќе видена

Генералното собрание на Европската алијанса на информативни агенции (ЕАНА) денеска за свој претседател го избра генералниот директор на германската ДПА Петер ...
сите 3 | | | веќе видена

Семејството на Оливер Драгојевиќ им се обрати на сите оние кои се обидуваат да заработат злоупотребувајќи го името на хрватската музичка легенда. – Семејството ...
сите 18 | | | веќе видена

Општинската изборна комисија во Кичево е во целост подготвена за референдумското изјаснување. Утре ќе се изврши и обука на членовите на избирачките одбори, се ...
сите 23 | | | веќе видена

Новинарка која на 27 април 2017 година била во Собранието, во моментот сведочи во Кривичниот суд, на судењето за „Крвавиот четврток”‘. Таа видно вознемирена и ...
сите 209 | | | веќе видена

Претседателката на третата по голема албанска политичка партија, Движењето за социјалистичка интеграција, Моника Круемади изјави дека доколку би имала 92 ...
сите 52 | | | веќе видена

1000 евра треба да плати вештакот Павлина Стојанова, а 2000 евра Друштвото за вештачење „Форензик експертс ДОО“ оти не се појавиле на рочиште во предметот ...
сите 30 | | | веќе видена

Преговарачкиот процес за членство во Европската унија не е променет, ниту построг и потежок, само сме повеќе подготвени да помогнеме да успеете врз основа на ...
сите 22 | | | веќе видена

Јавното обвинителство ќе ги следи евентуалните противправности при организирањето и спроведувањето на референдумот, и за таа цел е формирана Комисијата, а за ...
сите 38 | | | веќе видена

Европарламентарците Кнут Флекенштајн и Едуард Кукан денеска во Скопје им порачаа на граѓаните да кажат „да“ на претстојниот референдум, нагласувајќи оти од тоа ...
сите 36 | | | веќе видена

Велика Британија ќе ја напушти Европската унија без договор ако нејзините лидери не ја омекнат својата позиција за ирската граница, изјави министерот за ...
сите 95 | | | веќе видена

next