Либертас

САД мора да обезбедат секој кој бега од насилства или прогон, а кому му е потребна заштита како бегалец, да ја добие брзо и „без опструкции“ во согласност со ...
сите 31 | | | веќе видена

Не сакаме никаква поврзаност со националистички движења, ниту со русинот, кој не злоупотреби за сопствена слава. Неговото политичко движење нема никаква ...
сите 4 | | | веќе видена

Норвешка објави дека ги стопирала новите дозволи за извоз на оружје во Саудиска Арабија по неодамнешните случувања во заливската земја и ситуацијата во Јемен. ...
сите 89 | | | веќе видена

пред нецел час на распи кај судијата во предистражна постапка е првоосомничениот од СЈО за злосторничко здружување и перење пари, бизнисменот Орце Камчев. СЈО ...
сите 273 | | | веќе видена

Со девет гласови ЗА и седум ПРОТИВ, собраниската Комисија за уставни прашања го одобри предлог-текстот на амандманот за промена на Преамбулата на Уставот. Со ...
сите 53 | | | веќе видена

Вечерва (9.11.2018 г.) од 22:00 часот во „360 Степени“ на ТВ Алсат: -зошто претседателот на Европската народна партија, Жозеф Дол, за време на конгресот во ...
сите 10 | | | веќе видена

1ТВ дознава дека екс премиерот Никола Груевски вечерва сам ќе се пријави на отслужување на двегодишната затворска казна откако доцна попладнево Кривичниот ...
сите 247 | | | веќе видена

СЈО бара притвор за петмина осомничени во најновата истрага „Империја“, и тоа за Јордан Камчев, Ненад Јосифовиќ, Зорица Арсовска,Тодор Мирчевски и за Цветан ...
сите 273 | | | веќе видена

Уставниот суд ја поништи одлуката на Советот на Општина Гевгелија, со која се распиша и одржа референдумот против „рудниците на смртта“. Канадската компанија ...
сите 27 | | | веќе видена

Македонија и Албанија од понеделник го почнуваат подготвителниот скрининг за поглавјето 24 насловен „Правда, слобода и безбедност”, јави дописничката на МИА од ...
сите 119 | | | веќе видена

next