Либертас

Репортерите на 1ТВ Кристина Атовска и Христијан Баневски изминатите денови ги проследија настаните кај нашите соседи, односно изгласувањето доверба на Владата ...
сите 3 | | | веќе видена

Два телефонски разговори на судењето „Шамари Центар“ откриваат можно поништување на деталните урбанистички планови од разговорите на поранешниот премиер ...
сите 113 | | | веќе видена

Федералните судови на САД можат да ја прекинат работата после две недели поради недостиг од финансии ако делумната блокада на американската Влада продолжи и ...
сите 14 | | | веќе видена

Вчерашното издание на Студио Мода повторно карактеристично помина со многу модни катастрофи, а Сергеј многу пати остана без здив и му пукна душата. Погледнете: ...
сите 15 | | | веќе видена

Бурата околу порно скандалот не запира! Секојдневно пристигаат нови информации, а сепак Јелена Карлеуша во свој стил ги демантира сите оние кои велат дека се ...
сите 225 | | | веќе видена

Коалицијата Маргини вчера во Судот во Стразбур доби позитивна пресуда во случајот „Х против Македонија“. Судот утврди дека постоечката законска рамка има ...
сите 41 | | | веќе видена

Министерката за правда, Рената Дескоска, смета дека заедно со претседателските треба да се одржат и предвремени парламентарни избори. Таа е прв владин ...
сите 169 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија со внимание ја проследи реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикуваа на политичка одговорност одделни институции ...
сите 43 | | | веќе видена

Ги следиме и загрижени сме за реакциите на пазарџиите и најавуваме дека од понеделник ќе побараме средба со нивни преставници на која ќе ги разгледаме нивните ...
сите 135 | | | веќе видена

Од понеделник ќе започнат процедурите во грчиот Парламент, а до крајот на следната седимица ќе биде ратификуван Договорот од Преспа, рекол Никос Вуцис во ...
сите 104 | | | веќе видена

По повод јубилејот од четири години од кампањата „Ретвитни оброк“, Ана Голејшка Џиковска раскажува за почетоците и инспирацијата што до ден денес ги поттикнува ...
сите 3 | | | веќе видена

На Универзитетската клиника за инфективни болести и фебрилни состојби, хоспитализирани се тројца пациенти со јасна клиничка слика на морбили. Станува збор за ...
сите 104 | | | веќе видена

Француските војски и нивното надлежно министерства се цел на стотина кибер напади годишно, изјави денеска француската министерка на војските Лоранс Парли, при ...
сите 8 | | | веќе видена

Во отвореното Студио 1, Сузана Стојановска од Штип ја раскажа својата тешка животна приказна, која беше поттик 1ТВ и БМЈ Медиа груп да преземе иницијатива и да ...
сите 4 | | | веќе видена

next