Либертас

Отвореното Студио 1 го започнуваме со информацијата за стапувањето во сила на законот за јазици со што албанскиот јазик станува втор официјален јазик во ...
сите 4 | | | веќе видена

Златко Јовановски дефинитивно важи за еден од најконтроверзните дизајнери во Македонија , а интересно за него е дека неговата креација стигна до Холивуд, ...
сите 3 | | | веќе видена

Македонските јавни личности се мета на медиумите, но се чини дека нивните роднински односи не се секогаш и се познати на јавноста. Крвта не е вода. На ...
сите 3 | | | веќе видена

Политичарите се дефинитивно најактуелна тема периодов во нашата држава, па нормално е во емисијата на Сергеј да бидат главна тема. Некои добија позитивни модни ...
сите 4 | | | веќе видена

За можноста за воведување заеднички контроли на надлежните органи на Македонија и Албанија на патниот граничен премин Ќафасан, што ќе овозможи забрзување на ...
сите 64 | | | веќе видена

Лидерот на Независни Грци, Панос Каменос, денеска на Твитер упати критики до грчкиот премиер, Алексис Ципрас за Договорот од Преспа, јави дописничката на МИА ...
сите 406 | | | веќе видена

Скопје, 15 јануари 2019 Почитувани граѓани, почитувани новинари, Најавата на антизападното ВМРО-ДПМНЕ за бојкот на претседателските избори е потврда дека ...
сите 377 | | | веќе видена

Германската Влада денеска ги негираше наводите на британскиот таблоид „Сан“ дека канцеларката Ангела Меркел и понудила помош за британската премиерка Тереза ...
сите 27 | | | веќе видена

Донесувањето на Законот за употреба на јазиците во Република Македонија и Законот за ратификација на Конечната спогодба за решавање на разликите опишани во ...
сите 377 | | | веќе видена

Македонското Министерство за надворешни работи денеска објави реакција на коментарот на руското МНР во врска со усвојувањето на уставните измени, што ...
сите 115 | | | веќе видена

Најчест случај на дискриминација во Македонија е дискриминацијата во областа на работните односи, а најчест вид на дискриминација во работните односи е онаа по ...
сите 6 | | | веќе видена

Ви се обраќам на сите вас и ве повикувам да застанете пред вашата совест, но и пред интересот на земјата и народот, и слободно да дадете јасен одговор, имате ...
сите 406 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев на денешната прес конференција ги повика сите институции на централно и локално ниво да го игнорираат и ...
сите 377 | | | веќе видена

Колумнистот и ликовен критичар, Златко Теодосиевки на својот Фејсбук профил објави дека од Министерството за култура му се заблагодариле за неговите услуги и ...
сите 8 | | | веќе видена

Од јавното претпријатие Службен весник испратија соопштение до медиумите во кое се вели дека објавувањето на уставните измени и на Законот за употреба на ...
сите 377 | | | веќе видена

next