Либертас

Македонија и Албанија од понеделник го почнуваат подготвителниот скрининг за поглавјето 24 насловен „Правда, слобода и безбедност”, јави дописничката на МИА од ...
сите 96 | | | веќе видена

Најмалку 13 цивили и шестмина терористи се убиени кога три автомобил-бомби експлодираа во близина на хотел во главниот град на Сомалија, Могадишу, соопшти ...
сите 33 | | | веќе видена

Отворената истрага на СЈО со кодно име „Империја“ влезе во лавиринтот на голем број сестрински поврзани фирми, од кои дел се поврзани со фамозната „Ексико“, ...
сите 300 | | | веќе видена

17 годишната девојка на убиениот Никола Саздовски – Саздо сведочеше на денешното прво рочиште за овој случај, откако јавноста беше исклучена затоа што се ...
сите 113 | | | веќе видена

После Орка Холдинг, соопштение за истрагата на СЈО, „Империја“ испрати и ЗК Пелагонија во името на осомничениот Цветан Панделески. Ви го пренесуваме во целост: ...
сите 300 | | | веќе видена

Една од најинтересните трансфер саги оваа зима ќе биде евентуалното враќање на Златан Ибрахимовиќ во Милан. „Росонерите“ веќе објавија дека го сакаат, агентите ...
сите 27 | | | веќе видена

Распишана е јавна набавка за изработка на физибилити студија и анализа на можностите и капацитетите на услугата „Брза помош” и „Домашна посета”. Прибирањето на ...
сите 60 | | | веќе видена

„Не собравме 80 гласа, груевски ќе продолжи да биде пратеник и да зема плата од граѓаните додека е во затвор. Барем додека не му се соберат пет години и ...
сите 102 | | | веќе видена

Надминување на проблемите за подобра бизнис клима, побараа стопанственици од Анѓушев на денешната средба во Кавадарци. Игор Мицев, раководител на сектор за ...
сите 35 | | | веќе видена

Во соопштението на СЈО за истрагата под кодно име „Империја“ во која меѓу осомничените се Сашо Мијалков и Орце Камчев, стои дека дел од доказите се обезбедни ...
сите 300 | | | веќе видена

next