Либертас

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовки, кој денеска беше во посета на новите 550 кандидати за полициски службеници во Центарот за обука во Идризово, на ...
сите 65 | | | веќе видена

Македонската банкарска асоцијација бара одложување на оданочувањето на каматите на депозитите на граѓани најавено за од 2020 година, до влезот на земјата во ...
сите 59 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај и неговиот заменик Енвер Хоџај најавија можност за прекин на дијалогот со Србија, доколку Советот на министри на Европската ...
сите 52 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста на ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална ...
сите 165 | | | веќе видена

Едно лице е убиено на местото на инцидентот во Мелбурн, каде полицајци застрелаа напаѓач со нож. – Тројца луѓе се избодени и еден почина на лице место. Двајца ...
сите 58 | | | веќе видена

Се грижам за иднината на ВМРО-ДПМНЕ и не сакам да се реализираат последиците кои ги најавија европските партнери, вели членот на партијата Петар Богојески по ...
сите 206 | | | веќе видена

Климата што се создава во грчкото општество е дека Договорот од Преспа е во корист на земјата и покрај несогласувањата што постојат и ќе го добие потребното ...
сите 102 | | | веќе видена

Скопје, 9 ноември 2018 Владеењето на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ беше симбол за корупција, криминал и неспособност, а автопатот Кичево – Охрид е наследство ...
сите 35 | | | веќе видена

Секојдневните блокади на улиците на Скопје им го отежнуваат животот на граѓаните. Дел се поради големиот број возила на тесните улици и градежните работи, но ...
сите 2 | | | веќе видена

Новата рунда преговори помеѓу Белград и Приштина за нормализација на односите на двете земји не донесе напредок. Српскиот претседател Александар Вучиќ смета ...
сите 125 | | | веќе видена

Денеска по конгресот на Европската народна партија во Хелсинки, претседателот на Европските народни партии, Жозеф Дол ги поканил на средба поранешниот заменик ...
сите 206 | | | веќе видена

Неколу стотици луѓе протестираа во Њујорк со повици да се заштити истрагата на специјалниот обвинител Роберт Малер за потенцијално вмешаност на Русија во ...
сите 87 | | | веќе видена

next