Либертас

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска ги повика муслиманските земји да ја зајакнат меѓусебната соработка. Ердоган говореше за време на неговата ...
сите 94 | | | веќе видена

Британските принцови Вилијам и Хари најверојатно ќе ги видиме во осмиот филм од сагата „Војна на ѕвездите”, иако овие наводи се уште не се официјално потврдени ...
сите 30 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска ги прими копиите од акредитивни писма на новоименуваниот, вонреден и ополномоштен амбасадор на Сојузна ...
сите 60 | | | веќе видена

„Резултатите од расипничкото владеење на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ на централно и локално ниво изминативе години се корупција, криминал, расипништво, ...
сите 108 | | | веќе видена

Според најавите, Владата на Зоран Заев ќе ја промени даночната политика и наместо рамен ќе воведе прогресивен данок. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски ...
сите 63 | | | веќе видена

Во Перт, Австралија, на 74 годишна возраст почина Ристо Пеов, сопственик на хотелите Епинал во Битола, Бистра во Маврово, Спортскиот ресорт и ски центарот во ...
сите 15 | | | веќе видена

„Плод на работата на Коце Трајановски е изгубениот сјај што Скопје некогаш го поседуваше како главен град на Република Македонија“, стои во реакцијата на СДСМ ...
сите 40 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи на Србија, Вук Јеремиќ потегот на Србија со повлекувањето на целокупниот персонал на амбасадата во Скопје, го оцени ...
сите 580 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска имаше проштална средба амбасадорот на Кралството Шпанија во Република Македонија Рамон Абароа. – ...
сите 60 | | | веќе видена

По најавата на официјално Скопје дека го менува ставот за воздржаност при гласањето за членство на Косово во УНЕСКО, српскиот министер за надворешни работи, ...
сите 339 | | | веќе видена

Понеделник 28 август 2017 година, Успение на Пресвета Богородица (Голема Богородица) е неработен ден за граѓаните од православната вероисповед во Република ...
сите 18 | | | веќе видена

Една жена загина, а еден човек е повреден во францускиот пристанишен град Марсеј, откако комбе удри во две автобуски постојки, пренесоа светските агенции, ...
сите 36 | | | веќе видена

Компанијата „Голец Транс“, која понуди најдобри услови согласно критериумите на огласот за јавна набавка, избрана е за извршување услуги за дислоцирање на ...
сите 193 | | | веќе видена

Повредените во вчерашната сообраќајна несреќа кај Велес, кои беа примени во Клиничкиот центар се во стабилна состојба и надвор од животна опасност. За жал една ...
сите 116 | | | веќе видена

next