Хјустон Рокетс дојде до 26 победа во 45 сезонски натпревар во НБА лигата и тоа против составот на Лос Анџелес Лејкерс кого го совлада пред своите гледачи со ...
сите 116 | | | прочитана: 6444 | веќе видена

Тимот на Будуќност направи огромно изненадување и го совлада актуелниот европски шампион Реал Мадрид со 73-60 во мечот од 19. рунда во Евролигата. Црногорскиот ...
сите 7 | | | прочитана: 502 | веќе видена

Кошаркарите на МЗТ Скопје сосема заслужено славеа убедливо со 97-75 против Зрињски во 16. коло од АБА 2 лигата. Според стратегот на „металците“, Ѓорѓи Кочов ...
сите 14 | | | прочитана: 405 | веќе видена

Турскиот суд го осуди судијата Мурат Арслан, кој претходно ја доби наградата “Вацлав Хавел” за заштита на човековите права, на десет години затвор поради ...
сите 31 | | | прочитана: 398 | веќе видена

Словенечката ѕвезда во НБА лигата, Лука Дончиќ дефинтивно е прв претендент за дебитант на сезоната, а веројатно ќе биде и Ол-стар играч, но во поразот на ...
сите 18 | | | прочитана: 271 | веќе видена

Тимот на Лос Анџелес Лејкерс направи мало изненадување и славеше на гостувањето кај Оклахома Сити Тандер со 138-128 иако настапи без двајцата лидери Леброн ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонскиот кошаркар, Ненад Димитријевиќ, одигра уште една квалитетна партија и покрај малата минутажа во поразот на Хувентуд од Басконија со 67:68, во рамки ...
сите 4 | | | веќе видена

Многу ѕвезди како Стеф Кари, Кајри Ирвинг, Џејмс Харден… имаа страшни индивидуални партии на мечевите кои рано утрово се одиграа во НБА лигата, но потегот број ...
сите 3 | | | веќе видена

Хјустон Рокетс дојде до 25 победа во 43 сезонски меч во оваа сезона, а за тоа најзаслужен е лудиот Џејмс Харден кој уште еднаш покажа дека е во извонредна ...
сите 3 | | | веќе видена

Московскиот бизнисмен, Михаил Прокоров (50), кој се занимава и со политика, своите спортски интереси ги пронашол во најдобрата кошаркарска лига на светот, а ...
| | веќе видена

Откако ќе се одиграа сите натпревари во НБА лигата се прави стандарден преглед на најдобрите потези на денот, потези кои кои ја воодушевија публиката и вредат ...
сите 2 | | | веќе видена

Контролирањото рушење на згради, мостови и останати архитектонски структури понекогаш може да изгледа како вистинска уметност. Поради тоа што е контролирано, ...
сите 2 | | | веќе видена

Циркускиот потег и прекрасниот кош на Мариуш Григонис на почетокот на третиот период предизвика позитивен ефект кај неговите соиграчи од Жалгирис, кои го ...
сите 2 | | | веќе видена

Тoм Тибодо е разрешен од своите обврски во НБА франшизата Минесота Тимбервулвс. Тибодо беше тренер и претседател на кошаркарските операции во овој тим. За ...
| | веќе видена

next