Капитенот Кирил Лазаров беше најефикасен во македонската репрезентација во денешниот пораз од Русија (30-28), а на крајот со еден негов потег успеја и да ги ...
сите 108 | | | прочитана: 3081 | веќе видена

Не треба сега да се предадеме и сѐ што градевме досега да фрлиме во вода. Треба да ги засукаме ракавите и уште повеќе да се работи. Овие млади играчи се наш ...
сите 27 | | | прочитана: 2310 | веќе видена

Најдобрите македонски ракометари загубија од Исланд со 24-22 во последниот натпревар од групата Б, со што не ја остварија примарната цел – пласман во втората ...
сите 78 | | | прочитана: 2127 | веќе видена

Македонскиот капитен, Кирил Лазаров дел од својата долга кариера ја помина во Хрватска, така што не е чудно што хрватските новинари секогаш го бараат неговото ...
сите 58 | | | прочитана: 1381 | веќе видена

За неколку минути започнува решавачкиот натпревар на кој нашата ракометна репрезентација ќе ги одмери силите со селекцијата на Исланд на Мундијалот во ...
сите 20 | | | прочитана: 1317 | веќе видена

Веселин Вујовиќ е врвен тренер, мотиватор чии коментари секогаш привлекуваат големо внимание. Еден таков коментар, пред мечот на Македонија и Хрватска во ...
сите 31 | | | прочитана: 928 | веќе видена

Ниту ветеранот Арпад Штербик не успеа да и помогне на Шпанија да дојде до позитивен резултат против Франција во дербито на отварањето на главната фаза на ...
сите 16 | | | прочитана: 679 | веќе видена

Македонската репрезентација не успеа да се пласира во вториот круг, меѓу 12 најдобри селекции на светот, но дефинитивно можеме да се пофалиме на индивидулано ...
сите 35 | | | прочитана: 672 | веќе видена

Селекцијата на Германија беше пред победа во големото дерби со Франција во групата А на Светското првенство, а за да се случеше тоа требаше да ги одбрани ...
сите 10 | | | прочитана: 575 | веќе видена

Селекцијата на Исланд, за разлика од Македонија во денешниот меч влегува со две последователни победи. Нивниот искусен голман, Пол Берген Густавсон во пресрет ...
сите 8 | | | прочитана: 429 | веќе видена

Нема веќе шега на ракометниот Мундијал, почнува разврската во битката за медали, а на сцената се враќаат познатите асови, кои досега не играа. Шпанскиот ...
сите 18 | | | прочитана: 375 | веќе видена

ЕКИПА во Келн, Стеван Цаневски Македонските ракометари денеска го завршуваат својот настап на СП 2019, со дуелот во „Ланксес арена“ во Келн во 13 часот против ...
сите 12 | | | прочитана: 372 | веќе видена

Последното коло во групната фаза на Светското првенство денеска треба да го даде конечниот изглед на главната фаза, како и на Президент купот, па возбудувања ...
сите 9 | | | прочитана: 358 | веќе видена

next