Тенисерката Каролина Возњацки се омажи со поранешниот кошаркар Дејвид Ли, а свадбената церемонија се одржала во Италија, на истото место во Тосканија, каде што ...
сите 31 | | | прочитана: 2801 | веќе видена

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа полека се враќа во посакуваниот ритам, а најдобар доказ за тоа се резултати остварени изминативе неколку недели ...
сите 9 | | | прочитана: 1538 | веќе видена