Денешниот ден од 4. рунда на Австралискиот Грен слем турнир донесе две големи изненадувања. Првата сензација ја приреди Гркот Стефанос Циципас кој во четири ...
сите 108 | | | прочитана: 7652 | веќе видена

Јапонецот се пласираше во следната фаза откако славеше над хрватскиот тенисер со 6:3, 7:6 (6), 5:7, 5:7 и 7:6 (10:7). Од останатите мечеви во Мелбурн, го ...
сите 11 | | | прочитана: 264 | веќе видена

Публиката во Мелбурн имаше можност да ужива и во емотивниот настап на Тиафо. Кога го доби натпреварот против Андерсон , го имитираше Ле Брон Џејмс со удирање ...
сите 4 | | | веќе видена