Тој нѐ инспирира сите нас и покажа дека можеме да ги надминеме границите во животот. За спортот, за другите млади спортисти, ова е предизвик дека можат да ...
сите 26 | | | прочитана: 1368 | веќе видена

Машката кошаркарска јуниорска репрезентација (до 18 години) викендот што измина го освои првото место на пријателски турнир во Шумен, Бугарија. На првиот ...
сите 50 | | | прочитана: 1026 | веќе видена

Македонскиот атлетичар Дарио Ивановски е годинашниот победник на уличната трка „Скопје трча 10 км“ во организација на Сојузот на спортови на Скопје, во ...
сите 2 | | | прочитана: 294 | веќе видена

Младата американска тенисерка Коко Гауф влезе во историјата откако стана најмладата тенисерка, со само 15 години, која освоила ВТА турнир. Коко Гауф го освои ...
сите 15 | | | веќе видена

На овој турнир, освен борачите од БК Балканец, имаше и борачи од Ерменија и сите клубови во грчко-римски стил од Бугарија. Борачите на БК Балканец ги постигнаа ...
сите 14 | | | веќе видена

Каратистот Емил Павлов, кој го освои златниот медал во Премиер-лигата во Москва, беше на прием во Агенцијата за млади и спорт. Тој во иднина ќе добие уште ...
сите 12 | | | веќе видена

Македонскиот спорт е посебен феномен, веројатно е и многу реална слика на државата и на системот кој (не)функционира во неа. Па така со исклучително скромни ...
сите 14 | | | веќе видена

Фантастичната американска гимнастичарка Симон Бајлс освои златен медал во прескок на Светското првенство во Штутгарт и го израмни рекордот на Белорусинот ...
сите 10 | | | веќе видена

МотоГП потпиша 5-годишен договор и ќе се врати во Бразил од сезоната 2022 година на планираната нова писта во Рио де Жанеиро. Градот за последно беше домаќин ...
сите 8 | | | веќе видена

Националната пливачка федерација предводена од Александар Филипчев денеска на прес конференција уште еднаш ги потенцираше проблемите со кои се соочуваат поради ...
сите 7 | | | веќе видена

next