Ски – скокачот Евгениј Климов (24) е првиот Русин кој победил на натпреварување од Светскиот куп. Тој за дебитанскиот триумф во кариерата прескокна 127,5 метри ...
сите 21 | | | прочитана: 957 | веќе видена

Македонските хокеари продолжија со брилијантните изданија на „Девелопмент Купот“ кој се одржува во германскиот град Фусен, откако оваа вечер остварија голем ...
сите 15 | | | прочитана: 898 | веќе видена

За ЛОИ 2004 се пријавија 11 кандидати, но за ЛОИ 2024 имаше само два. Во меѓувреме за 2008-та се натпреваруваа 10 града, за ЛОИ 2012 девет, за ЛОИ 2016 седум, ...
сите 15 | | | прочитана: 430 | веќе видена

Спортско-рекреативната манифестација „Охрид трчаТ“ доби сертификат со три ѕвездички од Европската атлетска федерација, за квалитет на трка и организација на ...
сите 7 | | | прочитана: 425 | веќе видена

Српски Курир вчера објави шокантни фотографии од големата надеж на српскиот фудбал Марко Грујиќ. Да потсетиме, во прашање е фудбалер на Ливерпул кој пред две ...
сите 3 | | | прочитана: 312 | веќе видена

Aндре Виљаш Боаш наскоро ќе се врати на тренерското столче. Поранешниот тренер на Тотенхем, Челзи и Зенит, откри дека имал понуди да работи во Италија. ...
сите 2 | | | прочитана: 301 | веќе видена

Вистинска драма се случувала неколку дена во семејството на славниот кошаркарски тренер Дуда Ивковиќ. Неговиот син Петар исчeзнал без трага, а трофејниот ...
| | прочитана: 251 | веќе видена

Шампионот во осум тежински категории, Мани Пакјао ќе се врати во рингот на 19 јануари, но не против посакуваниот ривал Флојд Мејведер Јуниор, туку против ...
сите 3 | | | прочитана: 236 | веќе видена

Тимот на Макпетрол го освои првото место на Државното првенство во карате за кадети, јуниори и постари јуниори (У21) што викеднот се одржа во Скопје. На ...
сите 10 | | | веќе видена

Дионтеј Вајлдер има „репутација“ на страотен фајтер во рингот и еден од боксерите чии нокаути најдолго се паметат. Меѓутоа, ВБЦ шампионот во тешка категорија, ...
сите 5 | | | веќе видена

Познато е дека поголемиот дел фудбалери и не се баш образовани, секако има и исклучоци како што се Џорџо Киелини и Хуан Мата кои имаат магистарски дипломи. ...
| | веќе видена

Џад Трамп го победи Рони О’Саливен во финалето на турнирот во Белфаст. Трамп во интересен меч на крајот победи со 9:7. После првата сесија беше изедначено, ...
сите 3 | | | веќе видена

Ова за мене е мало разочарување, бидејќи мислев дека во одреден момент имам многу ветувачка позиција, но изгледа и не видов најпрецизно во кој момент, рече ...
сите 6 | | | веќе видена

next