Флојд Мејведер сепак ќе се бори во Ризин во последниот ден од оваа година. Противник ќе му биде Тенишна Насукава , јапонскиот кик-боксер против кого Мејведер ...
сите 2 | | | прочитана: 235 | веќе видена

Соработката меѓу UEFA и Electronic Arts ќе резултира со воведување на „електронска Лига на шампиони“ за гејмери кои ќе се надигруваат во култната игра FIFA 19. ...
сите 11 | | | прочитана: 210 | веќе видена

Џузепе Марота со работа ќе продолжи во редовите и се чека само официјална потврда, а сега медиумите најавуваат и дека ќе се обиде сериозно да ги расипе ...
сите 4 | | | прочитана: 183 | веќе видена

Српскиот тенисер освен тоа што е врвен спортист уште еднаш докажа дека е пред се голем човек. Нешто што е вистнска реткост меѓу врвните спортисти е непознаница ...
сите 5 | | | прочитана: 180 | веќе видена

Милан се соочува со сериозни проблеми со повредени фудбалери, па поради тоа се очекува да биде многу активен во зимскиот преоден рок. Особено проблематичен е ...
сите 30 | | | прочитана: 172 | веќе видена

Еден од сопствениците на Манчестер Јунајтед, Аврам Глејзер се сретна со престолонаследникот на Саудиска Арабија, Мохамед бин Салман. Уште пред еден месец се ...
сите 23 | | | прочитана: 172 | веќе видена

Бразилецот Нејмар е еден од играчите кој остави трага со своите настапи во периодот од 2013 до 2017 година по што за рекордна сума на пари се пресели во ...
сите 22 | | | прочитана: 158 | веќе видена

Генералниот менаџер на каталонскиот гигант категорично ги отфрли шпекулациите на Островот дека за Французинот понуди имаат Ливерпул и Арсенал, а тој тврди дека ...
сите 28 | | | прочитана: 158 | веќе видена

Иако делуваше страшно повредата што Карис Леверт ја доби на мечот помеѓу Бруклин и Минесота, по која кошаркарите на двата тима делуваа шокирано по тешкиот пад ...
сите 8 | | | прочитана: 154 | веќе видена

Денеска на најдобар можен начин со победата над Вардар (1:0), беше приредена мала свеченост во знак на благодарност за искусчниот чувар на мрежата. Во текот на ...
сите 2 | | | веќе видена

Сепак, преговорите се во почетна фаза. Можеби Хименез побрза и веќе го пресели својот играч во редовите на „нероаѕурите“ или е сигурен дека неговиот играч ќе ...
сите 4 | | | веќе видена

next