Главната сензација на УФЦ Фајт Најт во Бруклин во саботата навечер беше меч кој траеше само 32 секунди, откако судијата Кевин Мекдоналд го прекина дуелот меѓу ...
сите 5 | | | веќе видена

Со Спортски и денес следете се што се случува на трансфер пазарот – БИДЕТЕ ВО ТЕК! – Тука можете да се потсетите што вчера се случуваше на трансфер пазарот. – ...
сите 8 | | | веќе видена

На полувремето со Исланд водиме со 2 разлика (13:11) а популарниот “Министер за одбрана”, голманот на ракометната репрезентација Борко Ристовски не се откажува ...
сите 6 | | | веќе видена

За македонскиот национален тим ова ќе биде четвртото учество на  Светските првенства во низа.   Подмладениот состав на македонската селекција против тимот на ...
сите 13 | | | веќе видена

Навистина е „суров" системот на натпреварување во Азискиот куп, тоа најдобро го чувствуваше Либан кој во последното коло од групата Е играше против Северна ...
сите 5 | | | веќе видена

Џузепе Роси во последните неколку дена тренира со првиот тим на Манчестер Јунајтед, со јасна цел да биде во тренажен процес во ситуација кога е слободен агент ...
сите 6 | | | веќе видена

Тимот на Барселона со победата над Леванте (3:0) обезбеди учество во четвртфиналето на шпанскиот национален куп, но учеството на Каталонците во следната фаза е ...
сите 20 | | | веќе видена

Пеп Гвардиола денеска ја одржа прес-конференцијата во пресрет на мечот со Хадерсфилд кој е на програта оваа недела, а покрај тоа што даде свои мислења за ...
сите 19 | | | веќе видена

next