Пеп Гвардиола денеска ја одржа прес-конференцијата во пресрет на мечот со Хадерсфилд кој е на програта оваа недела, а покрај тоа што даде свои мислења за ...
сите 19 | | | веќе видена

Тимот на Барселона со победата над Леванте (3:0) обезбеди учество во четвртфиналето на шпанскиот национален куп, но учеството на Каталонците во следната фаза е ...
сите 20 | | | веќе видена

Атлетико Мадрид после подолго време успеа да оствари една полесна победа во шпанската Примера, а гостувањето кај аутсајдерот Уеска секако беше добар предуслов ...
сите 7 | | | веќе видена

Медиумите во Португалија пренесуваат дека од таборот на Бенфика одбиле екстремно богата понуда од таборот на Ливерпул за услугите на младиот, 19 годишен ...
сите 8 | | | веќе видена

Статусот на професионален спортист на мажите им носи големи успеси кај жените, но со мирна душа може да се каже дека хрватскиот ракометен репрезентативец Јаков ...
сите 5 | | | веќе видена

Реал Мадрид во последно време се предодреди да купува млади фудбалери кои во иднина можат да му донесат големи успеси на клубот, па иако овој проект не наидува ...
сите 7 | | | веќе видена

Селта имаше предност до 70. минута на овој меч, но на крајот остана без ниту еден бод во оваа пресметка. Домаќините поведоа во 40. минута, Араујо погоди за ...
сите 5 | | | веќе видена

Ристо Магдинчев за „Спортмедиа", од стручен агол го коментира поразот на нашата селекција од Исланд 22:24, во последниот меч од групата на СП. „Да почнеме од ...
сите 4 | | | веќе видена

Диего Армандо Марадона пред извесно време стави крај на уште една љубовна авантура во својот живот, а откако далеку помладата Росио Олива се огласи за ...
сите 4 | | | веќе видена

next