Летото и годишните одмори само што не почнале, а сончевото и топло време сѐ повеќе мамат да го организираме нашето следно патување. 1. Патувајте по утврден ...
сите 4 | | | прочитана: 256 | веќе видена

Видеото ја прикажува еволуцијата на Audi R8 од првиот модел прикажан во 2003 година, низ четирите генерации, сè до актуелниот модел денес. Првиот модел ...
сите 3 | | | прочитана: 220 | веќе видена

Од Škoda коментираат дека новиот концептуален развој Vision GT демонстрира голем дел од дизајнот и технологијата, кои ќе станат достапни на кинеските ...
сите 7 | | | прочитана: 218 | веќе видена

Повратникот на функцијата спортски директор во ПСЖ, Бразилецот Леонардо веќе почна да ја работи тактиката која би требало да резултира со доаѓање на неговиот ...
сите 17 | | | прочитана: 203 | веќе видена

Се повеќе се шпекулира дека Ромелу Лукаку ќе си замине од редовите на Манчестер Јунајтед во овој преоден рок, а најсериозен кандидат за неговиот потпис е тимот ...
сите 30 | | | прочитана: 203 | веќе видена

Од порано е познато дека италијанскиот тренер Маурицио Сари пуши многу и дека е зависник од никотин, па кога има натпревар, одвај чека средбата да заврши и ...
сите 8 | | | прочитана: 183 | веќе видена

Најдобриот македонски тенисер, Томислав Јотовски запиша уште една победа на ИТФ фјучерсот во Табарка, Тунис што се игра на земјена подлога за награден фонд од ...
сите 4 | | | прочитана: 176 | веќе видена

Денеска во организација на ФФМ во х. „Континентал“ беше одржана комеморација за Слободан Вујчиќ – Брацо кој почина на 15. јуни на 70.годишна возраст. На ...
сите 15 | | | прочитана: 175 | веќе видена

Сивата плетена јакна која тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, ја носеше во поголемиот дел од минатата сезона, беше продадена на добротворна аукција. ...
сите 36 | | | прочитана: 173 | веќе видена

Кристијано Роналдо со девојката Георгина Родригез и децата е на одмор во Грција, а дека уживаат доволно зборуваат фотографиите кои ги објавуваат на Инстаграм. ...
сите 9 | | | веќе видена

next