Францускиот репрезентативец, Килијан Мбапе иако се уште е тинејџер веќе е одличен на големата сцена, дали станува збор за клупски или репрезентативен фудбал, ...
сите 3 | | | веќе видена

Volkswagen Group планира да произведе 10 милиони електрични автомобили на платформата MEB, објавија од компанијата Имено, германскиот гигант има за цел до 2022 ...
сите 19 | | | веќе видена

Холандската фудбалска легенда, Весли Снајдер, кој во моментов настапува за катарскиот фудбалски клуб Ал-Гарафа имал сериозна сообраќајна несреќа оваа недела, ...
сите 8 | | | веќе видена

Кембел  , кој го држи претходниот рекорд од 217 км/час користеше специјално дизајниран велосипед , кој може да достигне брзина и од 322км/час. Како влечно ...
сите 2 | | | веќе видена

Често се случува во фудбалскиот Свет поради слаби настапи на играчите, клубот да ги казни парично своите играчи. Ретко се случува да биде некој избркан од ...
сите 7 | | | веќе видена

Навивач на фудбалскиот клуб Партизан го загуби животот, во договорена тепачка помеѓу „Делии“ и „Гробари“ во Бјелина. Тепачката меѓу навивачите на Црвена Звезда ...
сите 3 | | | веќе видена

јавното обвинителство на Хрватска на анонимна пријава започнала истрага против претседателот на Хрватската фудбалска федерација, Давор Шукер. Јавното ...
сите 10 | | | веќе видена

next