Покрај бројните обврски премиерот на Македонија, Зоран Заев најде време за дружба со синот Душко и нивниот омилен начин за разонода… Очигледно дека Зоран Заев ...
сите 2 | | | веќе видена

Славната пејачка Рита Ора која потекнува од Албанија овие денови е во Дубаи каде има закажано настапи во склоп на нејзината турнеа. Сексапилната Албанка на ...
сите 4 | | | веќе видена

Популарниот сараевски бенд, „Црвена Јабука“, на самиот почеток по формирањето, пред цели три децении, доживеал тешки моменти кога во сообраќајна несреќа ...
сите 2 | | | веќе видена

Турската ѕвезда, Мерве Ташкин им откри на медиумите дека се запознала со новиот голман на Бешикташ, Лорис Кариус. Кариус имаше лоша сезона на приватно ниво и ...
сите 4 | | | веќе видена

Актерката Ева Лонгорија која неодамна стана мајка сподели фотографија на својот Инстаграм профил во друштво на своето малечко без грам шминка на лицето. Со ...
сите 4 | | | веќе видена

Познатата пејачка Тејлор Свифт, конечно, издејствува судска забрана за приоѓање обожавател кој ја следи веќе две години ѝ испраќа заканувачки писма. Ерик ...
сите 7 | | | веќе видена

Ештон Качер со својата “Тесла” го удрил 19.годишниот Лео Маренги. 19.годишното момче се возело со својот скутер кога холивудскиот актер налетал на него со ...
сите 11 | | | веќе видена

Колку само прекрасни песни останале зад Кемал Монтено кој на денешен ден би наполнил 70. години. Се родил во Загреб а починал на 21. јануари 2015. година, во ...
сите 3 | | | веќе видена

Познат е фактот дека Арсен Дедиќ неретко пишуваше песни и компонираше музика за други изведувачи. Меѓу нив се вбројува и Здравко Чолиќ за кого Дедиќ го создаде ...
| | веќе видена

Десетгодишниот Јане Велковски, чија приказна за фудбалската љубов го обиколи светот, се оперираше во Париз. Јане, кој боледува од спинална мускулна атрофија ...
сите 8 | | | веќе видена

Astrolungs е музички проект и уште една скопска приказна составена од членови на пар афирмирани македонски бендови. Почетоците се некаде во 2012-та година, ...
сите 2 | | | веќе видена

Кога во фервруари оваа година, конечно признаа дека на нивниот 2-годишен брак му дошло крајот, не беше многу иненадувачки, особено поради фактот дека постојано ...
сите 3 | | | веќе видена

Големите луѓе не се гледаат по зборовите туку по делата што ги прават. А, токму такви се момците од „ДНК“… Андреј Ѓоргиевски и Владимир Блажев – Панчо биле во ...
сите 2 | | | веќе видена

next