Поет, екстремен космополит, филолог и логофил, така себеси се опишува Зориа Петкоска Калајџиева, која во моментот живее и работи како новинар во Токио, ...
сите 3 | | | веќе видена

Тој кој ме познава, знае дека со Груевски не разговарам, не сакам добар ден да му кажам. Избегнувам секаква средба, многу пати сакал, но избегнувам. И на мене ...
сите 3 | | | веќе видена

Документарниот филм за Арета Френклин снимен пред 46 години ќе ја има својата премиера дури годинава, поточно в понеделник на 12 ноември, на Фестивалот за ...
сите 2 | | | веќе видена

Половина година после разводот од Џена Деван, актерот Чанинг Татум веќе се заљубил во друга жена. Станува збор за пејачката Џеси Џеј, со која во последните ...
сите 3 | | | веќе видена

Маркијан, љубов моја. Да знаев дека ти ќе бидеш причина за да научам како и невозможното станува возможно и дека целите кои ги поставувам се градење на поубаво ...
сите 5 | | | веќе видена

На Тоше Илиевски од Скопје му се потребни тромбоцити со крвна група 0+. На него му се потребни сигурни 10, до 20 хумани луѓе кои ќе даруваат тромбоцити. Се што ...
сите 5 | | | веќе видена

На пеачот му било пријатно да зборува за њубовниот живот, но затоа на останатите прашања одговорите ги давал како од топ.Аца Лукас е познат како некој кој сака ...
сите 2 | | | веќе видена

next