Ако некој во Холивуд е познат по неверојатните телесни трансформации, тоа секако е Кристијан Бејл. Познатиот актер толку "се внесувал" во своите улоги, па за ...
| | веќе видена

Откако доживеа нервен слом, Селена Гомез потполно се повлече од јавноста. Иако претходната недела излезе од психијатриска болница, младата пејачката дури сега ...
сите 3 | | | веќе видена

Британскиот водител Пирс Морган и ѕвездата на серијата “Game of Thrones”, Софи Тарнер, јавно се “судриле” по пат на Твитер откако Морган го поддржал ставот ...
| | веќе видена

Најдобрата ракометарка која некогаш постоела во историјата на македонскиот ракомет откри за камерата на „Ексклузив“ кој натпревар и бил најтежок во кариерата. ...
сите 3 | | | веќе видена

 Деновиве имавме можност да ги видиме славните како изгледале пред 10 години благодарение на најновиот предизвик – Но, како изгледале тие во младоста, во ...
сите 2 | | | веќе видена

Иако неговото семејство живееше скромно, Здравко Чолиќ вели дека за детството го врзуваат само убави спомени. Најголемата балканска поп ѕвезда , за белградски ...
сите 3 | | | веќе видена

Фејсбук и Инстаграм овие денови се преплавени со фотографии со хаштагот „10 yearschallengde“, многу познати и непознати личности на социјалните мрежи ...
сите 2 | | | веќе видена

Државата не презема ништо за да го заживее археолошко-астрономскиот локалитет Кокино како атрактивна туристичка дестинација во регионот. Три и пол години од ...
сите 3 | | | веќе видена

Со одличната изведба на хитот „Black Velvet“ од Алана Мајлс, Антонија Гиговска го имаше последниот настап во специјалната емисија „Сите ѕвезди од Пинковите ...
сите 3 | | | веќе видена

Македонската фолк ѕвезда Елена Велевска беше на голема американска турнеја низ САД, каде речиси еден месец настапуваше во многу градови низ „ветената земја“. ...
сите 3 | | | веќе видена

Ова момче направи чекор повеќе и приреди настап кој долго ќе се памети. Со превез на очите, тој сложил дури 4 коцки, а кога ќе ја видите неговата умешност и ...
сите 2 | | | веќе видена

Српската пејачка, Марија Шерифовиќ дефинитивно е една од најдобрите вокали во регионот, а за нејзините хуманитарни гестови често се зборува иако самата не го ...
сите 2 | | | веќе видена

next