Коментарот на Красниќи е по повод вчерашната изјава на Брнабиќ дека во Сребреница не се случил геноцид, затоа што, според неа, „геноцид е кога го убивате ...
сите 16 | | | прочитана: 2090 | веќе видена

Британски „Гардијан“ објави снимка на која тврди дека се прикажани барателите на азил во Хрватска и на која се гледало дека хрватската полиција ги тепа ...
сите 18 | | | прочитана: 1921 | веќе видена

Сојузот на полицајци во Словенија објави интензивирање на нивниот штрајк, за време на неизвесните преговори со владата за зголемување на нивните плати. ...
сите 20 | | | прочитана: 1249 | веќе видена

Здружението „Одземен имот“ предложи иницијатива за да се испита законитоста и уставноста на хрватскиот закон со кој имотот на српските фирми се дава под закуп. ...
| | прочитана: 920 | веќе видена

Албански рибари за помалку од еден ден уловија уште една ајкула, овој пат од опасниот вид „дем“.Пленот кој „паднал“ во мрежите на рибарите од јужното градче ...
сите 14 | | | прочитана: 518 | веќе видена

Лидерите на најголемата албанска опозициска Демократска партија, Љуљзим Баша и на третата по големина партија Социјалистичкото движење за интеграција, Моника ...
сите 29 | | | прочитана: 470 | веќе видена

Од Владата на Србија ќе се побара воведуваење наплата на патарина и на магистралните патишта во Србија, потврди В.Д. директорот на Патишта Србија, Зоран ...
сите 2 | | | прочитана: 466 | веќе видена

По одбивањето од Европската комисија да има дијалог со Иницијативата за малцинство SafePack, иницирано од Федералната унија на европски националности. ...
сите 3 | | | прочитана: 382 | веќе видена

Ветераните од одбраната и безбеноста на Република Македонија, за општините Охрид, Струга и Дебрца, го искористија викендов за посета на своите колеги и ...
| | прочитана: 371 | веќе видена

Цртежите на едни од најпознатите карикатуристи од Србија, Душан Петричиќ и Предраг Кораксиќ – Коракс , викендов беа отстранети само 24 часа по отворање на ...
сите 2 | | | прочитана: 326 | веќе видена

Српскиот член на босанското тричлено Претседателство, Милорад Додик денеска ја повика Европската унија да и додели на Босна и Херцеговина статус на земја ...
сите 16 | | | прочитана: 290 | веќе видена

Техничко-технолошкиот факултет од Велес го промовираше проектот добиен од ЕУ, со кој основните и средните училишта и градинките од градот ќе добијат контејнери ...
сите 14 | | | прочитана: 268 | веќе видена

Педесет и тригодишен Србин се обидел да ја задави 49-годишната сопругата со јаже, а откако помислил дека успеал, се обесил во шупата зад својот дом. -Често се ...
сите 3 | | | прочитана: 257 | веќе видена

Поранешниот сопственик на Агрокор Ивица Тодориќ денеска уплати кауција од еден милион евра, со што му е овозможено во текот на денот да излезе на слобода од ...
сите 24 | | | прочитана: 236 | веќе видена

На граничниот премина Брегана, на влезот во Словенија, во автобус кој тргна од Тузла кон Хамбург, се породи една патничка.Меѓу патниците во автобусот на ...
сите 8 | | | прочитана: 234 | веќе видена

Шеесет и седум годишниот Жарко Ж. од Српска Црња го изеле кучињата со кои живеел несреќниот човек, во неговата трошна куќа полна со отпад на периферијата од ...
| | прочитана: 214 | веќе видена

next