24 Инфо

Модуларните болнци спасија многу човечки животи особено тогаш кога беше најтешко на сите грашани и на целата нација кога многу земји и во светот не можеа да се ...
сите 122 | | | веќе видена

Македонски полицајци вчера се фатени на албанско-црногорската граница со поголемо количество марихуана под седиштето на нивниот автомобил, соопшти црногорската ...
сите 32 | | | веќе видена

Драфт верзијата на законот за потекло на имот денеска е затворена и се решени сите прашања. Ова се информации коишто доаѓаат од работната група под водство на ...
сите 122 | | | веќе видена

Западен Балкан останува место на судир на геополитички интереси, што може да го дестабилизира целиот регион, предупреди црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ ...
сите 39 | | | веќе видена

Можностите за подобрување на бродбенд инфраструктурата во проблематичните зони, белите и сивите зони, каде што домаќинствата имаат тешкотии или немаат можности ...
сите 122 | | | веќе видена

Италијанската Влада денеска вети дека ќе им помогне на граѓаните да ги платат сметките за електрична енергија и гас до крајот на годината, приклучувајќи им се ...
сите 39 | | | веќе видена

Генетичарот и имунолог Џон Бел од Универзитетот „Оксфорд“ рече дека до пролетта в година коронавирусот може да изгледа како настинка бидејќи нашиот имунитет ...
сите 64 | | | веќе видена

Американската компанија „Новавакс“ и нејзиниот партнер – Институтот „Серум“ од Индија, ја пријавија својата вакцина против Ковид-19 за итно одобрување од ...
сите 136 | | | веќе видена

Законот за легализација на дивоградбите ќе се носи по Локалните избори, најави денеска министерот за транспорт и врски Благој Бочварски, кој заедно со ...
сите 37 | | | веќе видена

Почетокот на крајот на пандемијата е на повидок, треба да поддржиме нови идеи и иницијативи, а при соочување со сложените и меѓузависни проблеми на новото ...
сите 68 | | | веќе видена

Делегација на турската компанија „Текнопанел”, предводена од сопственикот Орхан Кахвеџи одржа работна средба со премиерот Зоран Заев и директорот на ТИРЗ, ...
сите 21 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска учествуваше на Министерскиот состанок на Партнерство за трансатланска енергија и климатска промена (P-TECC) кој ...
сите 106 | | | веќе видена

Сопругата на претседателот Елизабета Ѓоргиевска денеска во Њујорк учествуваше на настанот по повод 30-годишнината од глобалната 16-дневна кампања против родово ...
сите 80 | | | веќе видена

Во атарот на селото Лојане, општина Липково, поточно кај местото наречено Шорта, полицијата открила 52 лица илегални мигранти по потекло од африкански и азиски ...
сите 554 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Ефектите од климатските промени се закана дека дополнително ќе ги ескалираат проблемите во регионите што се веќе нестабилни или се во конфликт, предупреди ...
сите 68 | | | веќе видена

next