24 Инфо

Србија во моментов е четврта во Европа според стапката на вакцинација, верувам дека во следните 72 часа ќе бидеме втори во Европа, а во исто време ќе можеме да ...
сите 49 | | | веќе видена

Категорично ги отфрламе невистините дека придавката „македонски” се заменува со уставното име Република Северна Македонија и дека придавката „македонски” ќе се ...
сите 237 | | | веќе видена

Министерството за здравство денеска преку соопштение изрази жалење што најголемата опозициска партија во државата во период на воведување КОВИД вакцинација, ...
сите 89 | | | веќе видена

Тоа што ВМРО- ДПМНЕ гради имиџ со ширење лаги и монтирање видеа говори за тоа на кое политичко дереџе се дојдени. За ДПМНЕ не значи ништо ако амбасадор на ...
сите 89 | | | веќе видена

Директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски во денешното гостување на радио Канал 77 предупреди дека секој што ќе даде лажни податоци или ќе ...
сите 368 | | | веќе видена

Началникот на Генералштабот на шпанската армија, генерал Мигел Анхел Вилароја денеска поднесе оставка по обвинувањата дека примил вакцина против Ковид-19 преку ...
сите 8 | | | веќе видена

„Железничка пруга кон Бугарија поминува низ тежок терен, поделена е на три дела, првата и втората делница сакаме да ги споиме во една фаза и да одиме на избор ...
сите 37 | | | веќе видена

Меѓу членовите на #СДСМ , на терен се 1.563 тимови од Месните одбори, од вкупно 74 наши општински комисии. Денеска, заедно со пратеничката на СДСМ, Даниела ...
сите 28 | | | веќе видена

Денеска го ажурирав моето членство во #СДСМ преку новиот систем, кој овозможува и активна регистрација, напиша на Фејсбук, премиерот и лидер на владеачката ...
сите 28 | | | веќе видена

Да се прими јавна благодарност за личен придонес за отворање и развој на мали и семејни винарии е голема чест, но во исто време и дополнителен мотив, силен ...
сите 20 | | | веќе видена

Во внатрешноста на градилиштето на турската фирма „Лимак“ кое се наоѓа зад трговскиот центар Рамстор, полицијата денеска откривала уште странски државјани кои ...
сите 27 | | | веќе видена

Шпанските војници и политичари кои се вакцинирани против коронавирус, а не биле приоритетна група, се во центарот на јавен спор со сменување на одговорните за ...
сите 8 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните во Чешка ги отворија денеска вратите во знак на протест поради владините ограничувања воведени поради пандемијата на Ковид-19, а кои ...
сите 185 | | | веќе видена

Во изминатото деноноќие во Словенија се потврдени 1.506 нови случаи на заразени со корона вирусот , а починати се 20 лица, соопшти словенечката влада. На ...
сите 203 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта вечерва се одвива непречено по влажни коловози. Врне снег на Попова Шапка. Од Македонија пат предупредуваат дека на одредени ...
сите 59 | | | веќе видена

Куче по име Бончук една недела чекало пред болницата во Турција додека неговиот сопственик бил на лечење поради мозочни проблеми. Бончук за својата верност ...
сите 5 | | | веќе видена

next