24 Инфо

Договорот од Преспа и владините позиции беа една од темите кои грчките пратеници-членови на Комисијата за национална одбрана и надворешни прашања ги поставија ...
сите 130 | | | веќе видена

Министерот за локална самоуправа Горан Милевски денеска присуствуваше на отпочнувањето на изведбените работи на два проекти на Центарот за развој на Полошкиот ...
сите 36 | | | веќе видена

Министеркaта без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска денеска оствари работна средба со бизнис делегација од Турција, предводена од ...
сите 12 | | | веќе видена

Премиерот на Чешка Андреј Бабиш денеска во Прага изјави дека не гледа причина зошто неговата земја би го повлекла признавањето на Косово. Бабиш го изјави ова ...
сите 232 | | | веќе видена

Мешовита владина група предводена од министерот без ресор задолжен за дијаспора Едмонд Адеми денеска одржа средби со претставници од општините Охрид и Струга ...
сите 28 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на македонската партија, Македонска алијанса за европска интегрција (МАЕИ), Васил Стерјовски на денешната пленарна седница, упати ...
сите 63 | | | веќе видена

Ќе отвори ли ЈО предмет по заканувачката изјава на Мицкоски во која мавташе со материјали од тајна истрага обезбедени на криминален начин? По изјавата на ...
сите 609 | | | веќе видена

Самостојниот синдикат за здравство, фармација и социјална заштита денеска преку соопштение ги осуди нападите на докторите, медицинските сестри и другите ...
сите 185 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста од ВМРО-ДПМНЕ реакција на изјавата на Горан Сугарески. „На граѓаните им е доста од празните флоскули и лагите и манипулациите кои им ги ...
сите 49 | | | веќе видена

Поради случена сообраќајна незгода на магистралниот пат Крива Паланка-Куманово кај населба Ѓрамаге во прекин е сообраќајот во двата правци. Како што инфомрира ...
сите 167 | | | веќе видена

Основниот кривичен суд во Скопје во целост го објави решението со кое се казнува адвокатот Асмир Алиспајиќ за навреда на судијката Софија Лаличиќ, преку објава ...
сите 17 | | | веќе видена

Министеркaта без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска денес оствари работна средба со бизнис делегација од Република Турција, предводена ...
сите 12 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, денеска во Собранието го презентира годишниот извештај на Стратегијата за родова еднаквост за 2018 ...
сите 83 | | | веќе видена

Денес, мешовита владина група предводена од министерот без ресор задолжен за дијаспора, Едмонд Адеми, одржа работни средби со општините Охрид и Струга за ...
сите 28 | | | веќе видена

Елад Строхмајер, портпарол на израелската амбасада во Вашингтон, ги отфрли тврдењата за евентуална шпионажа на Тел Авив во Белата куќа, нарекувајќи ги наводите ...
сите 66 | | | веќе видена

next