24 Инфо

БиХ: Четири џинови ми наредија да ја убијам и изедам мајка ми Хоророт од кој се леди крвта во вените се случи во населбата Баштра, меѓу Босанска Крупа и ...
сите 18 | | | веќе видена

Заев: Да го приближиме Охрид уште повеќе до Европа, 30 септември масовно гласаме „ЗА“ Да го приближиме Охрид уште повеќе до Европа, па од балкански да биде ...
сите 46 | | | веќе видена

Детали за нападнатиот таксист кај Бит пазар, пронајдени се нож и рамка од пиштол Четириесет и едногодишен таксист од Сарај бил физички нападнат од повеќе ...
сите 140 | | | веќе видена

Посета на британскиот министерот за Европа и Америкa, Сер Алан Данкан на Македонија Утре Mинистерот за Европа и Америка во британскиот Форин Офис, Сер Алан ...
сите 185 | | | веќе видена

Од Министерството за внатрешни работи излегоа со официјално соопштение во врска со случајот со актерката Ирена Ристиќ во кое се вели дека синоќа околу еден ...
сите 73 | | | веќе видена

Договорот од Преспа ќе обезбедат местото на земјата во НАТО и голем историски чекор Пречекан со највисоки државнички почести, Секретарот за одбрана на ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев, заедно со комесарот за проширување и соседска политика на Европската Унија, Јоханес Хан, и претставникот на ОБСЕ за ...
сите 49 | | | веќе видена

Пожар избувнал на брегот на Преспанското Езеро при што е зафатена трска во појас од два километра. Според полицијата, пожарот избувнал вчера околу 17:30 часот ...
сите 72 | | | веќе видена

„Жалам за настанот што се случи, го осудувам, но мора да истакнам дека македонската полиција реагираше веднаш и за неколку часа е утврден сторителот и изведен ...
сите 159 | | | веќе видена

Во кривичниот суд во Скопје, повторно, од почеток почна судењето за случајот „Шпион“, кое го застапува специјалното јавно обвинителство. Во предметот првично ...
сите 40 | | | веќе видена

Ристиќ: Македонија во гола кожа. Полициска станица ‘Беко’, Бардовци и јас Актерката и активистка Ирена Ристиќ со полициско комбе била приведена во полициска ...
сите 73 | | | веќе видена

next