24 Инфо

Проширувањето на ЕУ кон Балканот е блокирано од Париз, Берлин и Хаг, под овој наслов париски Ле Монд ја објаснува одлуката на 28-те земји членки за одложување ...
сите 36 | | | веќе видена

Овој човек ги победи законите на физиката: Направи авион од хартија кој може да лета додека него сопрете! Дали би ни верувале, доколку ви кажеме дека можете да ...
сите 2 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи под министерот, Никола Димитров тоне во хаос и во самоволие, предизвикувајќи срам за државата во и вон нејзините граници. ...
сите 20 | | | веќе видена

Турскиот суд во четвртокот осуди 17 поранешни високи воени лица на 141 доживотна казна затвор во едно од најголемите судења поврзани со обидот за државен удар ...
сите 27 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин денеска одговора на прашања поставени од руските граѓани. Како што соопшти агенцијата задолжена за спроведување на настанот, ...
сите 5 | | | веќе видена

Ѓорѓи Филипов е именуван за координатор на Меѓународната група експерти за трговски марки, имиња и други облици на интелектуална сопственост која треба да ...
сите 64 | | | веќе видена

Пензискиот систем во земјата е стабилен и за првпат после долги години се исплатија пензии без задолжувања, истакна денеска министерката за труд и социјална ...
сите 23 | | | веќе видена

Париски „Монд“, пишувајќи за министерскиот состанок на ЕУ во Луксембург, објави дека три земји стојат зад блокадата за почеток на преговори со Македонија и ...
сите 36 | | | веќе видена

Делегацијата на Собранието на Република Северна Македонија што ја предводи претседателот Талат Џафери, а во чиј состав е потпретседателот Горан Мисовски и ...
сите 70 | | | веќе видена

Владата очекува во почетокот на наредната недела Собранието да го усвои Предлогот за најавената реконструкција. Како што соопшти денеска владиниот портпарол ...
сите 43 | | | веќе видена

next