24 Инфо

На денешната отворена трибина на тема „Градот Скопје за подобра мобилност“ беше претставен новиот План за унапредување на велосипедскиот сообраќај 2019-2021 ...
сите 12 | | | веќе видена

Маж во Флорида е осомничен за убиство на сопругата и нивните четири деца, чии тела ги чувал дома со недели, за на крајот да ги фрли во Џорџија. Налогот за ...
сите 14 | | | веќе видена

Синдикатот на Клинички центар го поддржува протестот под мотото „Стоп за насилство врз здравствени работници“ организиран од Асоцијацијата на специјализанти и ...
сите 179 | | | веќе видена

Во Градската општа болница „8 Септември“ се финализира инсталацијата на нов линеарен акцелератор. Станува збор за врвна технологија за третман на малигните ...
сите 11 | | | веќе видена

Можностите за инвестирање во земјава презентирани пред стопанственици во Индустриската комора на Истанбул. Министерката без ресор задолжена за странски ...
сите 82 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се против секоја мерка што обезбедува повеќе пари за граѓаните. ВМРО-ДПМНЕ преку членот на Извршниот комитет Трајко Славевски ...
сите 202 | | | веќе видена

Апелацискиот суд Скопје ги одби жалбите на обвинетите во предметот „Диво Насеље“ и во целост ја потврди првостепената пресуда за случајот со терористичките ...
сите 67 | | | веќе видена

Денес е денот кога Заев и Нина Ангеловска ќе ја задолжат државата за нови над 61,7 милиони евра. Нина Ангеловска со потпишување на денешното задолжување од над ...
сите 202 | | | веќе видена

Додека земјоделците солзи ронат за денар повеќе за родот свој, лица од власта ги крадат нивните пари. СДСМ со доаѓањето на власт на чело на Сојузот на ...
сите 10 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата немаат отворено предмет за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева која е во притвор и ...
сите 96 | | | веќе видена

next