24 Инфо

Лидерот на руската опозиција Алексеј Навални го обвини главниот московски обвинител Денис Попов за незаконско богатење, а како пример ги наведе ...
сите 12 | | | веќе видена

Во Основното училиште “Кузман Шапкарев” во населбата Драчево е поставен прочистувач на воздух. Преку соработката на Одделението за заштита на животната средина ...
сите 24 | | | веќе видена

Миле Јовановски, татко на Бојан Јовановски-Боки 13, денеска седна на обвинителна клупа во Кривичниот суд, поради физички напад на попот Виктор Стојчев. Откако ...
сите 56 | | | веќе видена

СВР Скопје до Основното јавно обвинителство Скопје ќе поднесе кривична пријава против Ќ.С.(31) од Скопје и други лица, поради постоење основи на сомнение дека ...
сите 92 | | | веќе видена

Владата ги повлекува предлог-измените на Законот за јавни собири, има простор за разговори и подобрувања согласно Уставот на РСМ. Владата на Република Северна ...
сите 56 | | | веќе видена

Необјасниво и срамно е што владата на Велика Британија сè уште не објавила извештај за наводното руско мешање во британската политика, изјави Хилари Клинтон за ...
сите 120 | | | веќе видена

На десетмесечно бебе со спинална мускулна атрофија вчера на Универзитетската клиника за детски болести му е даден лекот „Спинраза”. Станува збор за прва ...
сите 32 | | | веќе видена

Авганистан ќе ослободи тројца талибански команданти, вклучувајќи го и лидерот на групата Хакани, во замена за еден австралиски и американски професор, кои беа ...
сите 35 | | | веќе видена

next