24 Инфо

ВМРО-ДПМНЕ во континуитет потврдуваат дека се против се` што е во интерес на граѓаните. ВМРО – ДПМНЕ претходно покажаа дека се против минималната плата, ...
сите 51 | | | веќе видена

Унапредување на вклученоста на граѓанските организации во секторот образование, вработување и социјална политика беше тема на денешната средба организирана на ...
сите 30 | | | веќе видена

Во текот на минатите четири седмици, царинските службеници спречија повеќе обиди за криумчарење разна стока, при што се задржани облека, украси, хируршки ...
сите 9 | | | веќе видена

Соопштение од СДСМ, реакција на прес конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ „ВМРО-ДПМНЕ повторно влегува во конфликт со меѓународните организации, како ...
сите 21 | | | веќе видена

Лидерот на шпанската десничарска партија „Сиудаданос“, Алберто Ривера, поднесе оставка по неуспехот што го доживеа партијата на предвремените избори. ...
сите 32 | | | веќе видена

Саша Богдановиќ, градоначалникот на Општина Cентар, ветува дека државното земјиште кое било предвидено за градби ќе се пренамени во зеленило. Тој појасни дека ...
сите 17 | | | веќе видена

Интегрален текст од прес конференција на Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ „Зоран Заев е Претседател на Владата на Република Македонија, а не претседател ...
сите 23 | | | веќе видена

Градоначалникот Петре Шилегов и директорот на Македонски пошти, Ејуп Рустеми денеска одржаа прес-конференција во бифето на Филхармонија – Парк Ибни Пајко, на ...
сите 36 | | | веќе видена

Зоран Заев денеска сведочеше во Кривичниот суд како оштетен во кривична постапка за 27 април. Обвинет за насилство е Илија Петрушевски, кој и сега, но и во ...
сите 20 | | | веќе видена

Маж се качи на покривот на зградата на австралискиот парламент во Канбера како знак на протест и бараше ослободување на Џулијан Асанж, пренесува „Спутник“. ...
сите 6 | | | веќе видена

Државниот инспекторат за животна средина на 8 ноември донесе решение со кое се забранува работата на правниот субјект „Пејпар Мил“ од Кочани заради ...
сите 27 | | | веќе видена

Интегрален текст од прес конференција на Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ „Поминаа точно 12 дена откако владата донесе одлука, бизнисот тежок 72 ...
сите 27 | | | веќе видена

next