24 Инфо

Гувернерот на Висконсин, Тони Еверс ја потврди изборната победа на демократскиот претседателски кандидат Џо Бајден во државата. – Денеска ја извршив својата ...
сите 138 | | | веќе видена

Третиот повик за предлог-проекти за прекугранична соработка помеѓу Северна Македонија и Албанија ќе биде објавен денеска. Како што сооопшти Министерството за ...
сите 18 | | | веќе видена

Измина денот, скоро полноќ вообичаената статистика од министерството за здравство ја нема. Што крие Филипче? Што прави Филипче, мести бројки, си игра ...
сите 47 | | | веќе видена

Претседателот на Алтернатива, Африм Гаши во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека доколку ВМРО-ДПМНЕ продолжи со политиките на претходниот лидер ...
сите 23 | | | веќе видена

„Законот за попис веќе е во Собрание, до средината на декември очекувам да биде донесен, ако оди според планот. Текстот е целосно усогласен и мислам дека ...
сите 56 | | | веќе видена

Министерството за здравство соопшти дека жали за недоразбирањето, откако вчера до медиумите испратиле известување во кое појасниле дека ниту Министерството, ...
сите 58 | | | веќе видена

„Штип е центарот на источна Македонија, јас и приватно сум врзан со овој град. Имаме одличен кандидат на СДСМ, човекот кој што е симбол на успешна приказна. ...
сите 56 | | | веќе видена

Станете сите, еј Македонци, стари, млади и средовечни! Станете сите чесни Македонци, Албанци, Турци, Роми, Срби, Бошњаци, Власи, Црногорци, Египќани. Станете ...
сите 425 | | | веќе видена

Дозволете ми најпрвин да се заблагодарам на поддршката која што ни ја давате изминативе денови. Истата таа не мотивира да истраеме во нашата борба против ...
сите 339 | | | веќе видена

Основна задача ни е на дело да покажаме дека се подига довербата на граѓаните во судството. Тоа не се постигнува ако се грижиме за привелегии, за високи плати, ...
сите 56 | | | веќе видена

Првите две вакцини за коронавирус во САД ќе бидат пуштени во оптек до празникот Божиќ, ова денеска го истакна министерот за здравство Алекс Азар, откако ...
сите 224 | | | веќе видена

Првиот дел од руската вакцина „спутник V“ ќе пристигне во Србија до крајот на оваа недела, соопшти владината прес-служба на Србија по видео-конференцијата ...
сите 110 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска во Струга и уште во 10 градови низ Македонија протестира. Ги повика граѓаните на Македонија да го кренат својот глас. Ние македонските ...
сите 425 | | | веќе видена

Се соочуваме со потешкотии за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија, изјави денеска германската канцеларка Ангела Меркел. Според ...
сите 70 | | | веќе видена

next