24 Инфо

Јорданскиот крал Абдула Втори изјави денеска дека две парчиња земјиште, привремено користени од Израел, ќе бидат вратени под „целосен суверенитет” на Јордан, ...
сите 5 | | | веќе видена

За нас нема алтернатива освен она кое што го зборуваме цело време, а тоа е полноправно членство во рамките на Европската Унија, рече на денешната ...
сите 523 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев и другите лидери на земјите од Западен Балкан присутни на регионалниот состанок во Охрид, ...
сите 187 | | | веќе видена

Интегрален текст од прес конференција на Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ „Сведоци сме дека нема ниту едно суштинско ветување кое оваа влада го ...
сите 99 | | | веќе видена

Соопштение од ВМРО-ДПМНЕ, реакција на прес конференцијата на Благој Бочварски „Бочварски оди по стапките на својот шеф Зоран Заев. Бочварски лаже како Зоран ...
сите 100 | | | веќе видена

Косово греши што не учевствува во иницијативата за регионална соработка и на следниот самит во Драч треба да ја поправи грешката, порача албанскиот премиер Еди ...
сите 205 | | | веќе видена

Спротивставувањето на почетокот на пристапни преговори за Северна Македонија и Албанија е стратешка грешка и ги поткопува авторитетот и кредибилитетот на ЕУ, ...
сите 549 | | | веќе видена

Република Северна Македонија и целиот регион немаат друга алтернатива освен членство во Европската Унија, рече премиерот Зоран Заев денеска на ...
сите 214 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ предмалку од Охрид по средбата со македонскиот и албанскиот премиер, Зоран Заев и Еди Рама, порача дека иницијативата за ...
сите 218 | | | веќе видена

Очекувам на претстојната средба со Емануел Макрон во Париз, да добијам поддршка за проектот „мал Шенген”, но и да слушнам за новата методологија која ја ...
сите 579 | | | веќе видена

Интегрален текст од изјава на Филип Ѓорѓиев од ВМРО-ДПМНЕ „Младите се најголеми жртви на лагите на измамникот Зоран Заев и СДСМ. Илјадници млади граѓани во ...
сите 268 | | | веќе видена

Прес конференција на СДСМ, Благој Бочварски, претседател на Комисија за транспорт и врски на СДСМ Почитувани граѓани, почитувани медиуми СДСМ како одговорна ...
сите 188 | | | веќе видена

Увидни екипи на Министерството за внатрешни работи од Штип и Скопје од изутринава прават увид и ги истражуваат причините за пожарот што синоќа избувна во ...
сите 63 | | | веќе видена

next