24 Инфо

Во Собранието на Република Македонија денеска седници ќе одржат Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците и Комисијата за европски прашања. На ...
сите 11 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Северна Република Македонија Талат Џафери денеска ќе отпатува во работна посета во Република Албанија. Како што информира ...
сите 116 | | | веќе видена

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев вечерва пред седницата на Извршниот одбор на партијата одговарајќи на прашање за можни предвремени парламентарни ...
сите 21 | | | веќе видена

По оддржаниот прв состанок, Меѓуресорската работна група за извршување на обврските од Конечната спогодба за решавање на разликите со Грција, донесе одлуки во ...
сите 150 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната средба со претставниците на Граѓанската иницијатива „Да ја спасиме Попова Шапка” разговарал за правилното искористување на ...
сите 26 | | | веќе видена

Озлогласениот мексикански нарко-бос Хоакин Гусман (61), познат како „Ел Чапо”, денеска од страна на американски суд е прогласен за виновен поради организирање ...
сите 39 | | | веќе видена

Неколку дена пред најавениот масовен антивладин протест, што албанската опозиција ќе го одржи на 16 февруари, државната полиција упати порака за внимателност и ...
сите 137 | | | веќе видена

По оддржаниот прв состанок Меѓуресорската работна група за извршување на обврските од Преспанскиот договор донесе одлуки во врска со потребните мерки и ...
сите 177 | | | веќе видена

Извршниот одбор на СДСМ вечерва на седницата, која се одржува по неколку одложувања, одлучи да не прифати предвремени парламентарни избори, дознава 24 Инфо од ...
сите 90 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, на неговиот профил на „Твитер“ напиша дека ги размениле вербалните ноти со Грција. Тој изрази надеж дека ...
сите 13 | | | веќе видена

На состанокот на Извршниот одбор на СДСМ вечерва се очекува да биде донесена одлука во врска со евентуалното одржување предвремени парламентарни избори заедно ...
сите 92 | | | веќе видена

Амбасадорот на Венецуела во Русија, Карлос Фариа Тортос изјави дека САД уште пред 10 години го врбувале претседателот на парламентот, Хуан Гваидо кој се ...
сите 122 | | | веќе видена

САД упатија остро писмо до тројцата високи косовски функционери, со барање за укинување на таксите на српските производи, пренесоа приштинските медиуми. ...
сите 104 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајк Помпео за време на денешната посета на Братислава побара од земјите од Источна и Централна Европа да се спротивстават на ...
сите 21 | | | веќе видена

Известуваме дека од денес, 12 февруари 2019 година, влегува во сила Конечната Спогодба за решавање на разликите опишани во резолуциите 817 (1993) и 845 (1993) ...
сите 84 | | | веќе видена

next