24 Инфо

Претседателот на Франција, Емануел Макрон, ќе одржи вечерва итен состанок на комитетот за одбрана, на кој ќе стане збор за турската офанзива на свероистокот во ...
сите 637 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека ембаргото на оружје за Турција нема да биде доволно за да се стави крај на офанзивата во Сирија. ...
сите 637 | | | веќе видена

Франција инсистира дека блокот сè уште не е подготвен да разговара за можноста за прифаќање нови членки, покажуваат документи разменети меѓу дипломатските ...
сите 902 | | | веќе видена

Турската офанзива против курдските борци во североисточна Сирија веќе принуди 130.000 луѓе да ги напуштат своите домови, соопштија денеска ОН, додавајќи дека ...
сите 703 | | | веќе видена

Безмалку половина од македонските граѓани не очекуваат Македонија да добие датум за старт на преговорите идната недела. Според анкетата која за потребите на ...
сите 32 | | | веќе видена

– Американскиот министер за одбрана Марк Еспер денеска изјави дека претседателот Доналд Трамп им наредил на сите американски трупи во северна Сирија да се ...
сите 416 | | | веќе видена

Деветнаесетгодишна девојка од Струмица, со иницијали С.Т. го загуби животот во тешката сообраќајна несреќа што се случи утрово околу 4 часот, на патот ...
сите 29 | | | веќе видена

next