24 Инфо

Нелегалните мигранти што минуваат низ Ла Манш во мали чамци се закануваат дека ќе се удават себеси или своите деца за да ги вратат француските бродови, ...
сите 26 | | | веќе видена

Шефицата на Канцеларијата на Европската унија во Косово, Наталија Апостолова ги повика сите политички актери во земјата да ја почитуваат одлуката на Уставниот ...
сите 158 | | | веќе видена

Албанскиот претседател Илир Мета изјави дека ќе го потпише указот за новиот изборниот законик и оти со нетрпение го очекува негово заокружување до 31 мај од ...
сите 16 | | | веќе видена

Денеска во селото Псача, општина Ранковце, официјално беше означ ен почетокот на градежните работи на системот за наводнување на Славишко Поле со кој ќе се ...
сите 21 | | | веќе видена

Полицијата во Кент уапси пет лица во врска со наводна трговија и експлоатација на романски берачи на овошје, пренесува „Кент онлајн“. Детективи од Дирекцијата ...
сите 3 | | | веќе видена

Бројките на новозаболени лица кои ги бележиме деновиве се директна последица од неработењето, популизмот и партиското профитерство на техничкиот министер Наќе ...
сите 87 | | | веќе видена

Од грчкиот систем за прием и програмата за домување во хотели и станови, од понеделник ќе треба постепено да заминат 11.237 лица – признати бегалци и лица кои ...
сите 98 | | | веќе видена

Од понеделник 1 јуни 2020 година започнува летното сметање на работното време на сите јавни површини наменети за паркирање со кои стопанисува јавното ...
сите 27 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче информира дека епидемиолозите имаат проблеми во добивање информации од семејството на починат за кој бил земен постмртен ...
сите 337 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 85 | | | веќе видена

Насилство и немири избувнаа во париското предградие Монтињи-лес-Кормеј по смртта на 18-годишен мотоциклист за што беше обвинета полицијата, пренесува „Ле ...
сите 39 | | | веќе видена

Интегрален текст од прес конференција на Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ На оваа прес конференција ќе се обратам на две теми. Првата е многу важна ...
сите 30 | | | веќе видена

Сагата околу видеото снимено на 24 јули 2017 година на Ибица продолжува. Поради тоа видео падна австриската влада. Снимката од 12 часа и 32 минути ги покажува ...
сите 2 | | | веќе видена

Социјалните мрежи Фејсбук и Јутјуб и пребарувачот Гугл воведоа строга цензура наместо слободен проток на информации и ги дисквалификуваат „непожелните масовни ...
сите 8 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека е можно да се воведе карантин во критичните општини со цел да се спречи ширењето на коронавирусот и оти на ...
сите 324 | | | веќе видена

Константните реформи и опипливите резултати на Република Северна Македонија ќе придонесат во напредокот на земјата. Европската Унија наскоро ќе ја презентира ...
сите 38 | | | веќе видена

next