24 Инфо

Македонски здруженија бараат со измените на Законот за опојни дроги, кој е во собраниска процедура, да се декриминализира употребата и поседувањето канабис на ...
сите 21 | | | веќе видена

Луис Арсе, поранешен министер за економија на Боливија и приврзаник на поранешниот претседател Ево Моралес, води на претседателските избори и се чини дека ...
сите 38 | | | веќе видена

Претставници на Унгарската национална даночна и царинска управа (НАВ) запленија лажна брендирана облека во вредност од над 1,5 милијарди форинти (4,3 милиони ...
сите 12 | | | веќе видена

Грчката јавна обвинителка предложи денеска пресудите на припадниците на неонацистичката партија Златна зора, кои се осудени на по десет години затвор, да се ...
сите 38 | | | веќе видена

Александар Шарац (35 г.) припадникот на криминалната група „Пинк пантер“ кој во саботата попладне беше застрелан на паркинг во ТЦ Ушче во Нов Белград од ...
сите 27 | | | веќе видена

Граѓанскиот ресурсен центар објави отворен повик до граѓанските организации за учество на две обуки. Првата обука е на тема „Обука за тематско вмрежување, ...
сите 10 | | | веќе видена

Според експерт од британската влада, кралицата може да помогне во полемиките, дезинформациите и стравот што постојат за вакцината против коронавирус. ...
сите 22 | | | веќе видена

Бројот на заболени деца и вработени во градинките во последните две недели се зголемува, но генерално нивната здравствена состојба е добра. Од стартот на ...
сите 142 | | | веќе видена

Министер за транспорт и врски Благој Бочварски, директорката на МЕПСО Ева Шуклева и градоначалникот на Струмица Коста Јаневски денеска извршија увид во ...
сите 12 | | | веќе видена

Се надевам дека нема да дојде до блокада на стартот на преговарачкиот процес на Република Северна Македонија со ЕУ, бидејќи доколку Бугарија ја блокира ...
сите 550 | | | веќе видена

Американскиот медицински експерт Ентони Фаучи изјави дека апсолутно не е изненаден што американскиот лидер Доналд Трамп е заразен со коронавирус. Тој рече дека ...
сите 25 | | | веќе видена

Организирањето на првата Меѓувладина конференција до крајот на годината ќе претставува единствен логичен исход и валоризација на сите реформски напори на ...
сите 218 | | | веќе видена

Претседателката на Европска централна банка (ЕЦБ), Кристин Лагард изјави дека Европа не треба да ја одложува распределбата на 750 милијарди евра од фондот за ...
сите 19 | | | веќе видена

next