24 Инфо

Шпанската владејачка Социјалистичка работничка партија (ПСОЕ) на премиерот Педро Санчез денеска соопшти дека нема да формира голема коалиција со главната ...
сите 44 | | | веќе видена

Прес конференција, Елизабета Наумовска, претседателка на Комисија за образование и наука на СДСМ „На прав пат сме. Владата предводена од СДСМ го знае фактот ...
сите 25 | | | веќе видена

Интегрален текст од прес конференцијата на Зоран Атанасов, претседател на Комисија за земјоделство, шумарство и водостопанство „Како одговорна партија ги ...
сите 28 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ која е навикната само на земање од граѓаните, денеска во Собранието повторно се обидува да го попречи носењето на Законот за минимална плата, но и ...
сите 82 | | | веќе видена

„Постигнавме историски договор за досега рекордно зголемување на платите на здравствените работници и соработници, почнувајќи од февруари 2020 год. Платите на ...
сите 183 | | | веќе видена

Зголемување на периодот во кој припадниците на Армијата кои заминуваат на мировни и хуманитарни и операции на НАТО во странство ќе имаат шанса за подобра ...
сите 68 | | | веќе видена

Пред да излета од патот автобусот нагло заврте кон лево и мислев дека сака да претекнува, но од прозорецот видов дека нема автомобил на десна страна, изјави ...
сите 50 | | | веќе видена

Од февруари 2020 години платите на лекарите-специјалисти се зголемуваат за 25 проценти, а на медицинските сестри за 10 проценти, изјави денеска министерот за ...
сите 254 | | | веќе видена

Авиони Ф-35, укинување на визите, инвестиции и пат на Месечината се потенцијалните теми на разговор во текот на посетата на бугарскиот премиер Бојко Борисов на ...
сите 7 | | | веќе видена

На 30-от Совет на Европските зелени кој се одржа од 8-10 ноември во Тампере, Финска беше усвоена итна Резолуција за отпочнување на пристапните преговори на ...
сите 399 | | | веќе видена

Договарањето на нов изборен модел на неколку месеци пред изборите е несериозно, непрофесионално и тоа не треба да го правиме, изјави генералниот секретар на ...
сите 13 | | | веќе видена

Добитникот на Нобеловата награда за мир за 2018 година, лекарот од Конго Денис Муквеге изјави денеска дека ниту 20 години по војната во Косово никој до сега не ...
сите 16 | | | веќе видена

next