24 Инфо

По скандалот со боингот „737 Макс“, се појави нов проблем за оваа американска авиокомпанија. Поранешен вработен тврди дека не работи системот за кислород во ...
сите 12 | | | веќе видена

Големата количина опасни и експлозивни ствари лоцирани меѓу населените места Ново Село и Волково, скопско, што неколку години претставуваше едно од најголемите ...
сите 39 | | | веќе видена

ВМРО-Народна партија упатува целосна поддршка за конечна демократизација на изборните процеси во Македонија. „Сметаме дека има доволно време и овој процес да ...
сите 125 | | | веќе видена

Рекордното загадување на воздухот на Њу Делхи може да биде резултат на таен хемиски напад од Пакистан, тврди индиски политичар кој рече дека неговата цврста ...
сите 7 | | | веќе видена

Многу лоша слика, што никогаш не сум видел. Имаше многу мртви и заглавени под автобусот што не можеме да ги извадиме, изјави еден од очевидците, жител на ...
сите 132 | | | веќе видена

Централната изборна комисија на Косово (ЦИК) се очекува денеска, еден месец по гласањето на вонредните парламентарни избори, да ги објави конечните резултати, ...
сите 110 | | | веќе видена

Туристичкиот потенцијал во Малешево и идното заштитено подрачје „Ченгино Кале”, беа главните теми за дискусија на работилницата која се одржа во Едукативниот ...
сите 21 | | | веќе видена

Лидерот на Златна зора, Никос Михалољакос, на почетокот од неговиот исказ на денешното рочиште од судскиот процес против партијата, изјави дека е невин и оти ...
сите 31 | | | веќе видена

Вооружена група од 20 непознати маскирани мажи во средата вечертата нападнале караула на границата меѓу Таџикистан и Узбекистан, соопшти прес-центарот на ...
сите 26 | | | веќе видена

Процесот на проширување на НАТО ја поткопува довербата и стабилноста на европскиот континент и води кон засилена конфронтација, смета директорот на Четвртиот ...
сите 75 | | | веќе видена

next