24 Инфо

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ја прими амбасадорката на Република Хрватска, Данијела Баришиќ. Двајцата соговорници ...
сите 233 | | | веќе видена

Претседателот на Иран, Хасан Рохани изјавил пред група духовници дека сака проширени вонредни воено-временски овластувања, за да се справи подобро со ...
сите 6 | | | веќе видена

Документот од Албанија кој неодамна го доби Вилма Русковска, шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција, а во врска со бегството на екс ...
сите 11 | | | веќе видена

Откако американската администрација го стави кинески Хуавеј на црната листа на компании, со големи проблеми може да се соочи домашниот Епл, предупредуваат ...
сите 107 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев и лидерот на ДУИ Али Ахмети попладне во 16 часот во Владата ќе имаат средба на која ќе разговараат за најавените промени во Владата. Заев ...
сите 48 | | | веќе видена

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ денеска оствари средба со амбасадорот на Сојузна Република Германија господин Герберих, амбасадорката на Обединетото ...
сите 17 | | | веќе видена

Продолжува хајката против мене како член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ кое што вчера ми беше врачено отказно решение од министерството за земјоделие само ...
сите 23 | | | веќе видена

Повеќе од 60 проценти од младите во Босна и Херцеговина се невработени, а повеќето од нив на државата каде што се родени гледаат како амбиент што треба да се ...
сите 6 | | | веќе видена

next