24 Инфо

И денеска се затворени неколку стотици училишта ширум Нов Јужен Велс, најнаселената држава во Австралија, додека надлежните служби ги повикуваат граѓаните да ...
сите 61 | | | веќе видена

Хелсиншкиот комитет за човекови права соопшти дека вчерашниот настан, за кој информираше центарот „ЛОЈА“, регионалните „#Трансформатори“ и здружението ...
сите 9 | | | веќе видена

Политиките на СДСМ за поттикнување на земјоделството и руралниот развој даваат резултати. СДСМ го остварува најавеното во својата програма и за прв пат се ...
сите 38 | | | веќе видена

Мистериозни пакети со кокаин пристигнуваат на францускиот брег на Атлантикот. Неколку недели властите трагаат по мистериозни пакувања излезени на плажите во ...
сите 28 | | | веќе видена

Зоран Заев и СДСМ ги уништуваат и така малите енергетски капацитети кои ги има Македонија. Наместо инвестиции во нови капацитети, власта едвај ги одржува ...
сите 162 | | | веќе видена

Повеќе жители на погодениот регион Дром и Ардеш од земјотресот со јачина од 5,4 степени на 11 ноември, најсилен во последните 15 години во Франција, изразија ...
сите 71 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека оставката на боливискиот лидер Ево Моралес претставува важен момент за демократијата на западната хемисфера. ...
сите 200 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон најави дека тој и американскиот претседател Доналд Трамп треба да се сретнат пред самитот на НАТО во Лондон, што ќе се ...
сите 60 | | | веќе видена

Наследивме долг од 1 милион и 600 илјади евра, но со едно домаќинско работење не само што општина Свети Николе ги исплати долговите туку денес имаме и ...
сите 16 | | | веќе видена

Градот Дарувар во Хрватска е мало и многу убаво место, сместено во Западна Славонија, на половина пат меѓу Загреб и Осиек. МИА пристигнувајќи на познатиот ...
сите 27 | | | веќе видена

next