24 Инфо

Поранешниот италијански премиер Матео Ренци ја напушта Демократската партија (ДП) и формира нова центристичка група, пишува Политико. Одлуката ќе биде објавена ...
сите 29 | | | веќе видена

Сообраќајот на делницата Прилеп-Битола кај Технолошко индустриската зона Прилеп од денеска ќе се пренасочеува на регионалниот пат. Како што известува фабриката ...
сите 43 | | | веќе видена

Истото обвинителство, со нов обвинител за организиран криминал и корупција кој може да е и професор, е одговорот на ВМРО-ДПМНЕ до владиниот тим за предлогот за ...
сите 364 | | | веќе видена

Влошена е здравствената состојба на поранешната специјалната јавна обвинителка Катица Јанева потврди нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска во интервјуто за ТВ21 ...
сите 146 | | | веќе видена

НАТО денеска соопшти дека еден американски војник загина за време на операција во Авганистан. Но, Северноатлантската алијанса не соопшти детали за инцидентот. ...
сите 52 | | | веќе видена

Не ми е познат основот по кој е донесена одлуката на Советот на јавни обвинители за разрешување на Катица Јанева како и денешната одлука да нема можност да се ...
сите 146 | | | веќе видена

Еруптира еден од најактивните вулкани во Јапонија, Сакуријам, и над кратерот исфрла облак од пепел на најмалку 1.000 метри висина, пренесува „Еј-би-си њуз“. ...
сите 6 | | | веќе видена

Студентскиот дом “Гоце Делчев“ добива модерно и современо уредени внатрешни простории Почнува внатрешното уредување во реконструираните блока В и Г во ...
сите 23 | | | веќе видена

Членот на ИО на СДСМ и градоначалник на Град Скопје Петре Шилегов придружуван од градоначалникот на општина Аеродром Златко Марин, членот на ЦО на СДСМ, Андреј ...
сите 52 | | | веќе видена

Израелските граѓани утре на вонредни избори ќе гласаат за новиот состав на Кнесетот. Актуелниот израелски премиер Бенјамин Нетанјаху по неубедливите избори во ...
сите 149 | | | веќе видена

Активисти за заштита на животните упаднаа на собир во скопската населба Аеродром каде што средба со граѓаните имаа градоначалниците на Скопје и Аеродром, Петре ...
сите 52 | | | веќе видена

next