24 Инфо

Еден постар маж е запален во Хонгконг, каде полицијата претходно пукаше на демонстрантите за време на ескалација на насилството на антивладините протести. ...
сите 138 | | | веќе видена

Денеска, на прес-конференција, градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ преку презентација ги образложи одлуките кои минатата недела беа донесени во ...
сите 47 | | | веќе видена

Фактот дека СДСМ за три години на власт немаат сработено ништо не може со празни соопштенија да се покрие. Мандатот на Заев поминува, а 98% од проектите кои ги ...
сите 131 | | | веќе видена

Кинескиот гигант за онлајн трговија „Алибаба“ соопшти дека продажбата за време на првите девет часа на Денот на самците, која компанијата го организира секој ...
сите 26 | | | веќе видена

Се одложи денешното рочиште за случајот „Монструм“ поради отсуство на еден од поротниците, кој отсуствуваше поради смртен случај на негов близок роднина. На ...
сите 41 | | | веќе видена

Министерствата, владините секретаријати и Собранието просечно исполнуваат 55,2 % (од максимално можни 100 %) од критериумите за транспарентност, отчетност и ...
сите 27 | | | веќе видена

Непознати сторители изминатава ноќ украле девет украсни садници од јавното зеленило пред Поликлиниката „Чаир“ кои екипите на ЈП „Паркови и зеленило“ ги ...
сите 28 | | | веќе видена

Во највискоите предели на Далмација падна снег, а во многу делови паѓало и дожд во голема количина. Во Конавле паднаа 70 литри дожд на квадратен метар, а во ...
сите 202 | | | веќе видена

Шефот на мексиканската дипломатија Марсело Ебрард изјави дека неговата земја ќе му понуди азил на боливискиот претседател Ево Моралес, кој синоќа поднесе ...
сите 249 | | | веќе видена

Сите обиди на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски за манипулација на граѓаните преку изнесување на лаги и дезинформации се побиваат со факти и не им поминуваат. Се што ...
сите 148 | | | веќе видена

Сирискиот претседател Башар ал-Асад вели дека сириските претседателски избори во 2021 година ќе бидат отворени за сите кои сакаат да се кандидираат и дека ...
сите 39 | | | веќе видена

next