24 Инфо

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави денеска дека нема да го разреши министерот за финансии Синиша Мали, бидејќи не се согласува со ултиматумите кои ги ...
сите 37 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, во разговор за МИА, вели дека е оптимист дека многу брзо ќе се најде компромис помеѓу политичките партии за ...
сите 238 | | | веќе видена

Економските политики на Владата предводена од СДСМ даваат реални, видливи резултати од кои придобивки имаат сите граѓани, економијата е стабилна и се движи во ...
сите 132 | | | веќе видена

Воената коалиција предводена од Саудиска Арабија, што се бори против движењето Хути во Јемен, објави дека нападот врз саудиските нафтени посторојки е извршен ...
сите 249 | | | веќе видена

Пешачката тура низ Скопската зоолошка градина за основците, забавно-рекреативната манифестација „Движи се за здравје“ и трибината за чекорите што ги презема ...
сите 100 | | | веќе видена

Се е лажно во ВМРО-ДПМНЕ дури и барањето за предвремени избори е класичен блеф, на избори победник е СДСМ и напредокот што го предводи Се е лажно во ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 117 | | | веќе видена

Проширувањето на ЕУ и европската перспектива на земјите од Западен Балкан била една од темите за кои разговарале министрите за надворешни работи на Германија и ...
сите 112 | | | веќе видена

Нинџа преку адвокатското друштво реагира дека Мицкоски шири невистини Александар Василевски – Нинџа, кој доби осум години затвор за упадот во Собранието на 27. ...
сите 41 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, оствари средба со членовите на Комисијата за одбрана и безбедност од Собранието на Република ...
сите 35 | | | веќе видена

Секој предлог е вреден за внимание, целта ни е да постигнеме договор, изјави денеска премиерот Зоран Заев, прашан за коментар на предлог законот за Јавно ...
сите 340 | | | веќе видена

next