24 Инфо

Над 1.700 луѓе излегоа со своите велосипеди во склоп на караванот Скопје на точак. Истиот е под покровителство на Град Скопје и е организиран од страна на ...
сите 107 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Г.С.(44) од Прилеп поради постоење на основи на сомнение за сторено ...
сите 52 | | | веќе видена

Во рамки на проектот за развој и промоција на туризмот, предводен од Советот за регионална соработка (РЦЦ) во земјите од Западен Балкан, во петокот во Сараево ...
сите 17 | | | веќе видена

Мајка подигнувала пари од банкомат: Кога го видела екранот, не можела да ги задржи солзите Се чини дека денес луѓето ретко покажуваат благодарност. Понекогаш ...
сите 4 | | | веќе видена

Францускиот претседател, Емануел Mакрон за време на своето обраќање денеска се присети на Првата светска војна и нејзините жртви, нагласувајќи дека историјата ...
сите 196 | | | веќе видена

Град Скопје веќе една година е запоставен, купишта проблеми, а никаде решение, изјави денеска членот на ИК на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, Сергеј Попов. Попов додава ...
сите 12 | | | веќе видена

Мајка поставила камера за да ја провери дадилката на својот син: Кога ја видела снимката не можела да им верува на сопствените очи Тифани Филдс од градот ...
сите 4 | | | веќе видена

Во Собранието денеска продолжува расправата на Комисијата за уставни прашања на чии дневен ред е последниот, односно четвртиот предлог-амандман што произлезе ...
сите 201 | | | веќе видена

Четворица британски министри кои го поддржуваат останувањето на Велика Британија во Европската унија, поради Брегзит се блиску до одлука да ја напуштат Владата ...
сите 114 | | | веќе видена

next